Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

КУДИ ПОЇХАТИ ВІДПОЧИТИ ВЛІТКУ?(ЧАСТИНА IIІ)

20.06.2017

KOMORA.INFO продовжує серію матеріалів для знам’янчан про те, де вони можуть провести свої відпустки. Сьогодні ми розповідаємо про Затоку.  Затока - селище міського типу в Одеській області України. Підпорядковане Білгород-Дністровській міськраді. Відстань до районного центру — Білгорода-Дністровського — 18 км залізницею та 20 км автотрасою. Південна частина селища розташована на вузькій піщаній Будацькій косі, що відмежовує Чорне море від Будацького лиману, решта — на дещо довшій Кароліно-Бугазькій косі між Чорним морем і Дністровським лиманом. Відтак Центральний район селища лежить у тій частині області, яка повністю охоплює історичний регіон Буджак, а два інших — на північ — розташовані на землях, які за Османської імперії називалися Єдісаном

Що  і почому ?

Вартість добового проживання у цьому курортному селищі цього року обійдеться відпочиваючим від 90  до 500 гривень на добу. Ціна  може включати проживання, харчування та додаткові зручності. Селище затока розташоване недалеко від м. Одеса, тож найзручніше знам’янчанам  буде дістатися туди потягом.  Через Знам’янку до Одеси курсують близько 15-ти потягів. Вартість проїзду складатиме  від 160 до  781 гривні, в залежності від  типу вагону та потягу. Слід також врахувати те, що з міста Одеси треба доїхати до самого селища. Це можна зробити декількома способами: маршрутне таксі або електропотяг, що курсують до Затоки щопівгодини. Вартість проїзду від 30-ти до 96 гривень.  Слід також відзначити, що відпочинок у цьому селищі принесе вам велике задоволення, бо пляжі розташовані по усій протяжності населеного пункту, пляжі постійно доглянуті та охайні.

Куди і як?

Затока – місце не тільки моря та сонця, а й неперевершених розваг. Куди сходити і що подивитися?

Залізничний міст через цар-гирло. Міст унікальний тим, що одна з його сторін піднімається для проходу величезних морських лайнерів. Перед очима туристів відкривається приголомшливе видовище, коли багатотонна конструкція за лічені хвилини злітає вгору, а потім так само стрімко опускається.

Центральна алея. Проходить від центру селища до моря. Відкрита в 2007-му році, і з того часу стала окрасою курорту і місцем вечірніх прогулянок відпочиваючих.

Дністровський маяк. Цікавий усім небайдужим до морського судноплавства.

Святе джерело Іоанна Нового Сочавського. Джерело з цілющою водою вже кілька століть б’є з-під землі в невеликій церкві на березі Дністровського лиману. Знаходиться в 20 км від Затоки.

Родзинки

Родзинками відпочинку у Затоці можуть стати дві незабутні подорожі, на них потрібно виділити цілий день, щоб повністю насолодитися красою незабутніх місць.  Наше видання радить відвідати Білгород-Дністровську фортецю та Центр культури вина ШАБО.

 Білгород-Дністровська фортеця

Білгород-Дністровська (інша назва - Аккерманська) фортеця була збудована на руїнах античного міста Тіра. Нині поряд з фортецею можна побачити розкопані археологами залишки цього міста, заснованого наприкінці VI століття до н.е. Це місто можна вважати одним із найстаріших на теренах України. Існувало воно до IV століття.. На думку істориків у Х столітті Білгород входив до складу Київської Русі, потім деякий час належав Угорському королівству, а ще пізніше - Галицько-Волинському князівству. У складі останнього місто перебувало до нашестя татаро-монгол.

Білгород-Дністровська фортеця є однією з найбільших середньовічних фортець в Україні. Периметр її стін становить 2,5 кілометри а загальна площа - більше 9 га. Товщина стін коливається від 1,5 до 5 метрів, а висота стін та башт - від 5 до 15 метрів. З півночі фортечні мури майже впритул підступають до Дністровського лиману. З інших трьох боків фортецю оточує рів, сучасна глибина якого сягає 13-14 метрів. Внутрішня стіна рову на кілька метрів вища ніж зовнішня.

Основу фортечного комплексу становить Цитадель - найбільш укріплена частина, збудована ще генуезцями. Раніше вона складалася з чотирьох великих башт, з'єднаних потужним муром. Башти ці мали власні назви: Придвірна (північно-східна), Комендантська (південно-східна), Темниця (південно-західна) та Скарбниця (північно-західна). Нині башта Скарбниця напівзруйнована, решта ж перебувають практично у відмінному стані. Площа двору цитаделі - 300 квадратних метрів. Тут є багато приміщень та розгалужена мережа підземних ходів. Підземні ходи, на жаль, практично не досліджені. Колись у цитаделі містився комендантський палац.

 

 Центр культури вина ШАБО.

 

Єдиний в Україні культурний центр, який включає діюче підприємство фірми «SHABO», зал дегустації, старовинні винні підвали, музей виноробства і вина. Тут вам демонструватимуть процес виготовлення алкогольних напоїв, проведуть дегустацію вин і коньяків, підвищать культуру вживання вина. Центр включений в туристичну карту винних маршрутів Європи. Цей рай для гурманів в 17 км від Затоки. У 2009 р. компанія “Шабо” урочисто його  відкрила.

Центр культури вина Шабо розташований безпосередньо на місці виробничого комплексу компанії “Шабо”, в одному з найдавніших виноробних регіонів Європи, традиції якого були закладені ще в античні часи.

Це єдиний в Україні культурний центр, який об’єднує діюче високотехнологічне підприємство, стародавні винні підвали, дегустаційний зал, експозиції сучасного скульптурного та архітектурного мистецтва, а також унікальний Музей вина та виноробства.

Унікальний об’єкт, “Центр культури вина Шабо”, вже включенo комісією Ради Європи до туристичнoї карти європейських винних маршрутів. Високо оцінили проект і в Україні: навесні 2009 року, на професійному туристичному конкурсі “Чорноморська перлина”, він був удостоєний найвищої нагороди в номінації “Кращий інноваційний проект”, а в 2010 році – отримав “Золоту зірку”в номінації “Кращий проект розвитку регіонального туризму”.

Отримуйте задоволення від літнього відпочинку разом з нашим виданням. У наступних публікаціях на вас чекають перлини Чорномор’я.

Використано матеріали: http://ukrainaincognita.com, http://lektsii.org/7-69127.html, http://otdykh-v-zatoke.odessa.ua/zatoka.html, https://businessvisit.com.ua/uk/blog/5-prichin-z-yakih-ukrayintsi-obirayut-vidpochinok-v-zatotsi/

 Ольга Полякова

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges