Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

КУДИ ПОЇХАТИ ВІДПОЧИТИ ВЛІТКУ? (ЧАСТИНА V)

04.04.2017

KOMORA.INFO продовжує серію матеріалів для знам’янчан про те, де вони можуть провести свої відпустки. Сьогодні ми розповідаємо про Залізний Порт.

Село розташоване в південній частині Голопристанського району на узбережжі Чорного моря. Довжина берегової лінії — близько 4 км. На західній околиці села починаються території Чорноморського біосферного заповідника. Документальних підтверджень походження назви Залізного Порта немає. Існує кілька версій, заснованих на розповідях місцевих жителів. Одна з версій свідчить, що в селі був залізний пірс, що заходив на 100 метрів у море. Пірс використовувався для навантаження на невеликі судна зерна і риби. Згодом, з поступовим наступом моря на сушу, пірс виявився далеко від берега, і був поглинутий морем. Згідно з іншою версією, для зберігання зерна, призначеного для відвантаження, використовувалась комора з залізним дахом, і моряки, бачивши залізну комору з суден, дали селу таку назву. Відповідно до третьої версії, назва села походить від українського дієслова «заліз»: «І залізло це село під саме море. І тому порт — Залізний».

Що  і почому ?

Тож, яка вартість відпочинку у такому чудовому місці?  Досить економний варіант житла  без зручностей та харчування обійдеться відпочиваючому в 100 гривень за добу з людини.  Якщо ж є бажання винайняти кімнату у пансіонаті зі зручностями, інтернетом та басейном, то вона обійдеться в 350 гривень за добу. Цінова політика коливається від 100 до 350 гривень.  Щодо витрат на транспорт, то дістатися до залізного порту  легко. Можна  їхати потягом або автобусом до міста Херсон.  Через наше місто Знам'янка до згаданого пункту призначення курсують три потяги, вартість проїзду  яких коливається  від 223 до 550 гривень.  Діставшись до Херсону,  треба вирушити на Привокзальну площу, з якої відправляються автобуси та маршрутки до Залізного порту: вартість проїзду  - 30 – 50 гривень.

Куди і як?

Якщо ви полюбляєте активний  сімейний відпочинок, то вам, напевно, треба їхати до Залізного порту. Тож, що відвідати?

Отже, свій відпочинок в Залізному Порту можна почати з Паланки Запорізької січі в селі Геройське. Вона заснована в 1736 році, її головне завдання полягало в охороні запорізьких сольових об'єктів. Проіснувала Паланка до 1770 року. Головною пам'яткою тих часів є руїни храму Казанської ікони Божої Матері. На будову храму гроші виділив нащадок козацького роду Григорій Капуста.

Далі можна відправиться в село Стара Збур'ївка. Саме в цьому місці в далекому 1774 височіла велика Збур'ївська фортеця. Її спорудили російські солдати і запорізькі козаки. Саме цю фортецю часто відвідував знаменитий полководець А. Суворов, тут відбувала службу Катеринославське козацьке військо. На превеликий жаль, до наших днів збереглися тільки руїни фортечних валів.

У селі Новочорномор'я розташований родовий склеп Фальц-Фейнів, зведений в 1900 році в стилі модерн. На будівництво склепу гроші виділив сам А. Фальц-Фейн для своєї коханої дружини Софії. У важкі часи 1933 склеп розграбували, і до сьогоднішніх днів збереглися тільки руїни. Варто відвідати і урочище "Лисі нори", розташоване в селі Новочорномор'я. Це величезна група курганів, зведена за часів бронзової епохи.

 

Родзинки

Чорноморський біосферний заповідник

Чорноморський біосферний заповідник в 1927 році створили спеціально для вивчення та охорони природи Чорноморського узбережжя. Розташований він на Тендрівській і Кінбурнській  косах. Саме тут можна зустріти косуль, лисиць, тушканчиків, плямистих оленів, степових гадюк, борсуків, вужів та багатьох інших мешканців ступеня. Крім того, в заповіднику гніздяться близько 300 різних видів птахів, серед яких особливою красою чарують білі лебеді, довгоногі чаплі, сірі гуси та качки.

Гейзер

Цілющий Гейзер, який знаходиться в 15 км від Залізного Порту і в 80 км від Скадовська. Він розташований на границі з Чорноморським біосферним заповідником. Це гаряче джерело відкрите було у 2004р. Однак, про його цілющі властивості знали уже далеко за межами України.

Чому саме гаряче джерело? Тому що температура води сягає 70 градусів за Цельсієм, яка тримається на протязі цілого року. На сьогоднішній день на цілющому джерелі обладнано 3 купальні. Дві з них – це гаряча вода, а третя – лікувальні грязі. Для зручності відпочиваючим, біля самого гейзера встановлені кабіни для переодягання. Також, встановлений масажний кабінет, де можна буде повністю розслабитися.

При приїзді на цілющий Гейзер, не потрібно дивуватися, що вода має темно-коричневий колір. Це завдяки тому що, там міститься великий вміст йоду. Крім цього, вода на смак дуже солена. Люди приїжджають до цілющого Гейзеру з  абсолютно різними захворюваннями: щитоподібної залози, опорно-рухового апарату, дихальних шляхів, нервової системи та ін. Однак, відвідування джерела краще обмежити до 2-3 разів на неділю, оскільки це дає велике навантаження на організм.

Вартість поїздки на Гейзер  становить приблизно 70 грн. для дорослої людини та 60 грн. для дітей.

Відпочивайте із задоволенням з KOMORA.INFO

Ольга Полякова

Використані матеріали: https://www.tutu.ru/poezda/rasp_d.php?nnst1=2208390&nnst2=2208530, https://olympica.com.ua/7071-yak-vidpochiti-v-zaliznomu-portu-vidpochinok-v-zaliznomu-portu-vsiehyu-sim-ehyu.html, http://star-travel.at.ua/index/gejzeri_zaliznogo_portu/0-25https://uk.wikipedia.org/wiki/Головна_сторінка

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges