komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Знам’янська музична школа: шлях до перемог в умовах карантину

04.09.2020

Ось і почався новий навчальний рік. Який він буде в умовах карантину для учнів Знам’янської дитячої музичної школи ім. М.В. Лисенка? Про це говоримо з директором закладу Сергієм Івасенком. Також у розмові торкнулися теми дистанційного навчання, як школа працювала в  новому форматі. Загалом, минулий навчальний рік для школи був успішним — гран-прі та перші місця в конкурсах, троє випускників вступили до Кіровоградського музичного коледжу, придбали нові інструменти та отримали подарунок від  народної артистки України Джамали.

Дистанційне навчання для викладачів та учнів музичної школи було викликом і цікавим досвідом водночас: опанування нових навичок, тісна співпраця з батьками, перемоги в онлайн-конкурсі.

Про те, як швидко відреагувати на ситуацію і зберегти ефективність навчання розповідає директор закладу Сергій Івасенко: “19 березня 2020 року школа перейшла на дистанційну форму навчання. Спочатку було непросто через відсутність рекомендацій. Ми самостійно розробили план роботи та створили розклад занять. Потім, коли надійшли нормативні акти від Міністерства культури, виявилося, що нами було все зроблено правильно і це дуже приємно.

Уроки проводилися в Zoom, Messenger та Viber в аудіо та відеоформатах. Був розроблений та затверджений план-звіт педагогічних та штатних працевників: коли і з ким проводився урок, його зміст та оцінка. Уся звітна інформація (відео та аудіозаписи, скріншоти) зберігаються в електронному вигляді, а також зафіксовані документально.

Під час дистанційного навчання тісно співпрацювали з батьками: вони допомагали забезпечити дітей технічно.

У кожній ситуації є позитивні сторони. Наприклад, ми засвоїли таку практику, як запис  концертмейстерами фонограм акомпанементів творів для учнів відділу оркестрових та народних інструментів, класу сольного співу. Наші концертмейстери дуже плідно над цим попрацювали. Цей метод виявився ефективним, а ще дуже сподобався дітям.

Найцікавіше те, що учні швидше виконували завдання та вивчали твори ніж у звичайному режимі. А ще діти навчилися самостійно  налаштовувати свої інструменти за допомогою тюнерів, встановлених за рекомендацією своїх викладачів.

Ми навіть робили спробу провести групові заняття он-лайн, але, на жаль, не вийшло: у всіх швидкість інтернету різна, тому грати або співати в ансамблі не можливо.

Однозначно, це був цікавий досвід та єдиний вихід завершити навчальний рік.

До речі, запрошую приєднатися до нашої групи у Facebook, де ми висвітлюємо всю діяльність закладу, наші перемоги та досягнення. Також там розміщували фрагменти відео уроків, записи он-лайн виступів наших вихованців”.

Не дивлячись на виклики у вигляді дистанційного навчання та карантинних обмежень, минулий навчальний рік для закладу був успішним. Учні традиційно брали участь у конкурсах, результатами яких можна пишатися:  2 гран-прі, шість І місць, п’ять ІІ місць, одне ІІІ місце, 6 дипломів І-ІІІ ступенів.

  • Листопад 2019 року - юний акордеоніст Єгор Почхуа (викладачка Шамаль Г. В.)  отримав гран-прі у ІІІ Міжнародному фестивалі – конкурсі талантів «Твоя мрія».
  • Листопад 2019 року — у VI Міжнародному фестивалі - конкурсі "Сходинки до майстерності" оркестр народних інструментів (керівник Булах Р.В., концертмейстер Тихонюк О.В.) отримали гран-прі, три І місця - Єгор Почхуа (акордеон, викладачка Шамаль Г.В.), вокальне тріо — Катерина Джулай, Марія Нагорна, Юліана Булино (викладачка Гумененко А.А., концертмейстерка Черепанова А.В.), Лариса Стриженко (викладачка Малініна Д.О., концертмейстерка Черепанова Г.В.).
  • Лютий 2020 року — у відбірковому турі XXV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Провесінь» два дипломи І ступеня — Сергій Свербій (викладачка Шеремет С. М.), Єгор Почхуа (викладачка Шамаль Г. В.), три дипломи ІІ ступеня — Артем Марченко (викладачка Шеремет С. М.), Макар Пашко (викладач Івасенко С. В., концертмейстерка Коваленко Є. В.), Геннадій Куцепал (викладач Івасенко С. В., концертмейстерка Коваленко Є. В.),  диплом ІІІ ступеня — Матвій Янко (викладачка Шеремет С. М.).
  • Березень 2020 року— у  XXV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Провесінь» Дипломи І ступеню – Пашко Макар, Куцепал Геннадій (сопілка) викладач Івасенко С.В., концертмейстерка Коваленко Є.В., Диплом –ІІ ступеню _ Почхуа Єгор (акордеон) викладачка Шамаль Г.В.,Диплом ІІІ ступеню – Свербій Сергій (баян) викладачка Шеремет С.М.. Пашко Макар – учасник Гала концерту переможців конкурсу.
  • Квітень 2020 року — у фестивалі – конкурсі «Співограй» три І місця - Анастасія Тригубенко (викладачка Бодня І.М.), Макар Пашко(викладач Івасенко С.В., концертмейстерка Коваленко Є.В.), Аліса Бельш(викладачка Яблуновська Н.А., концертмейстерка Коваленко Є.В.), п’ять ІІ місць -  Неоніла Минько у двох номінаціях “фортепіано” (викладачка Бодня І.М.) та  “сольний спів” (викладачка Потапчук Л.Я., концертмейстерка Бодня Н.А.),  Альона Крижановська (викладачка Бодня І.М.), Діана Кулик (викладачка Бодня Н.А.), Дарія Ткаченко (викладачка Малініна Д.О., концертмейстерка Черепанова Г.В.), ІІІ місце - Анастасія Десятнікова (викладачка Бодня Н.А.).

Випуск-2020

У 2019/2020 навчальному році  школа випустила 20 вихованців, серед яких лауреати та дипломанти Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсів. Троє випускників вирішили поєднати своє майбутнє з музикою та вступили до Кіровоградського музичного коледжу: Аліса БельшАльона Дамуш, Даниїл Сербін.

Четверо учнів отримали свідоцтва з відзнакою та грамоти за відмінне навчання. Ще 9 випускників були відзначені грамотами за якісне виконання випускної програми та активну участь у творчому житті школи.

Викладачка зі спеціальності “скрипка”, колишня випускниця закладу, Анатолія Посторонко вступила до Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського.

Нові інструменти та подарунок від відомої співачки Джамали

Також минулого навчального року школа поповнила свою інструментальну та матеріально-технічну базу на загальну суму 140 тис. грн: придбали  акордеон німецького виробництва, баян, сім скрипок, трубу, два професійних кейси для гітари та бас-гітари,  інтерактивну дошку з проектором та ноутбук.

Знаменною подією стала участь у проєкті від агенції культурного менеджменту PORT. Як результат, школа має новий саксофон подарунок від відомої української співачки Джамали. Докладніше про проєкт розповідає Сергій Івасенко: “Взяти участь у проєкті мені запропонував  Олександр Полячок, директор музею ім. К. Шимановського м. Кропивницького.  Агенція PORT створює культурні проєкти,які взаємодіють між бізнесом та мистецтвом, займаються кураторством та експертизою у сфері культури. Придбавши подарунки у благодійному магазині Porе Agency, можна підтримати культурну індустрію. Одним із лотів цього магазину є персональний урок з вокалу від народної артистки України, переможниці пісенного конкурсу «Євробачення-2016» Джамали, яка активно підтримує  регіональні музичні школи та талановиту молодь. За кошти від одного з таких уроків школа придбала саксофон фірми Dani Sckreens для учнів класу духових та ударних інструментів, серед яких багато дітей з сіл  Володимирівки та Дмитрівки”.

Новий навчальний рік 2020-2021

- Як заклад створює безпечні умови навчання під час карантину в новому навчальному році?

- Було виділено 17 500 грн, за які придбали: два Інфрачервоних безконтактних  термометри, 500 масок, 900 пар рукавичок, 10л антисептику, одноразові рушнички, 25 л рідкого мила.

Використання маски передбачається на три години. Однієї буде досить на день, тому що у нас понад трьох уроків за розкладом занять не буває. На жаль, забезпечити повністю дітей масками заклад не може. Я підрахував, що для цього потрібно 12 тис. грн на місяць. Таких коштів у нас нема. Тому висловили батькам прохання, щоб вони забезпечували дітей масками. У випадку, якщо учень забуде, надаватимемо зі шкільного резерву.

Передбачається регулярне провітрювання приміщення під час перерв, тривалість яких з цієї причини збільшена. Заклад має приміщення, розмір яких дозволяє дотримуватися дистанції для групових занять — 1,5 м між учнями.

Цього року у музичній школі відкрилася нова спеціальність клас бандури. До речі, набір учнів на цей інструмент ще триває.

Наталя Хандусенко


Матеріал створений за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки.

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges