Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Новини країни

СЬОГОДНІ ПРИВІТАЙТЕ БДЖОЛЯРІВ

02.07.2017

Другого липня у народі святкують день Зосима. З ім`ям святого Зосима в народі пов`язували всі медові свята, адже саме він вважався головним покровителем бджіл.

Він і бджіл ростить, і квіти медом наливає. Над колодязями і струмками, які перебували недалеко від пасіки, вішали образи святого Зосима, після чого вода вважалася цілющою. Якщо до ікони прибивався бджолиний рій, то його оберігали особливо ретельно, адже це означало особливу милість святого. Добрі господарі намагалися в цей день бджіл не турбувати: вірили, що бджоли найсмачніший мед збирають.

 «На Зосима бджоли мед запасають». «Бджола жалить тільки грішника». «Без Зосими-Саватія рій пролетить повз». Рій роїться – Зосим веселиться. Що у бджоли в соту – то Зосим і Сава дали.

Джерело: http://ukrsovet.ru/poradi/31659-prikmeti-obrjadi-i-poradi-na-2-lipnja.html, http://moyaosvita.com.ua/datu/2-lipnya-istoriya-svyata-prikmeti/

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges