komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Новини країни

29 жовтня – Всесвітній день псоріазу

29.10.2018

Всесвітній день псоріазу проводиться з ініціативи Міжнародної Федерації Асоціацій хворих на псоріаз щорічно 29 жовтня, починаючи з 2004 року. Цей день присвячений людям, хворим на псоріаз або псоріатичний артрит. 

Псоріаз є поширеним хронічним запальним імуно-опосередкованим захворюванням, що переважно вражає шкіру і суглоби. Враховуючи опубліковані оцінки, поширеність в популяції псоріазу складає від 1,5 до 3 %, в Шотландії на це захворювання страждають більше 100 000 осіб. У західноєвропейських країнах захворюваність на псоріаз становить більш ніж 2%, в інших країнах Європи – не перевищує 6% (в Ірландії – 5,5%, Іспанії – 3,7%, Швеції – 2,3%, США та Канаді ці показники 2,2% – 4,7% відповідно). Приблизно 20 % пацієнтів, що страждають на псоріаз, можуть також мати артропатичний псоріз .

Дебют захворювання спостерігається в будь-якому віці, але пік початку захворювання в середньому припадає на друге і третє десятиліття життя. Перебіг хвороби характеризується наявністю рецидивів і ремісій, ця умова має тенденцію зберігатися протягом усього життя. За останні 20 років з’явилось багато інновацій в розумінні генетичних, молекулярних і клітинних механізмів, що лежать в основі вказаних запальних процесів, і було розроблено багато нових та ефективних методів лікування. 

Негативний вплив вказаних захворювань на пов'язану зі здоров'ям якість життя є порівняним із впливом ішемічної хвороби серця, діабету, депресії та онкологічних захворювань. У багатьох випадках прояви дисфункції (що ведуть до інвалідності) можуть бути зменшені шляхом ефективного лікування. Візуально видимий характер ураження шкірні прояви, набряклі та деформовані суглоби) може створити відчуття стигматизації серед хворих.

 

http://radka.in.ua/zdorovya/

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges