Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Новини країни

Плати або страждай: як нові закони про аліменти змусили батьків згадати про дітей

20.12.2018

За 2018 рік українці сплатили аліментів удвічі більше, ніж торік. А все завдяки двом законам, які парламент ухвалив цього року.

Боржників обмежили в комфорті, заборонили користуватися машинами, зброєю і їздити за кордон аж поки не виплатять усю суму аліментів.

А ще наклали штрафи за борги, нагадувати про них почали приходити державні виконавці.

130 тисяч боржників не впустили за кордон. Один чоловік навіть виклав 800 тисяч гривень, бо інакше не поїхав би на відпочинок. Це абсолютний рекорд виплат цього року.

А саме з початку 2018 влада в серйозно взялася за неплатників аліментів: у лютому вступили в дію закони, які умовно назвали #ЧужихДітейНеБуває. Тим, хто не платить більше півроку, забороняють виїздити за кордон, керувати машиною, і навіть полювати. А державні виконавці навідуються до боржників додому й арештовують їхнє майно.

Імена неплатників вивісили на сайті Мін'юсту у списку майже 170 тисяч прізвищ. Більшість – саме чоловіки, хоча є і жінки. З кінця серпня за прострочення виплат почали ще й штрафувати. 20% від суми боргу – якщо не сплачують один рік, 30% – за 2 роки, 50% – за більш, ніж три роки. Тих, кого і штрафи не злякали, можуть на два роки посадити. Методи виявилося дієвими, хваляться чиновники. У виконавчих службах – черги охочих заплатити.

За цей рік українці заплатили майже 4 мільярди гривень аліментів – це удвічі більше, ніж торік. Загалом же в Україні півмільйона дітей, які не отримують виплати від своїх батьків.

Платити аліменти на утримання дитини після розлучення має той з батьків, який і пішов з родини. Мінімально – це половина прожиткового мінімуму на місяць, обраховують його за віком дитини – до 18 років або до 23 років для студентів.

Крім того, враховують стан її здоров'я та розмір статків батьків – це і збільшує розмір виплат. Якщо ж грошей немає, батьків можуть відправити на суспільні роботи – підмітати вулиці, фарбувати паркани чи прибирати сніг. Усі напрацьовані там гроші держава і передає на користь дитини.

https://24tv.ua/ukrayina_tag1119

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges