Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Відкриття Дмитрівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини

30.01.2018

Сьогодні урочисто за участі голови Кіровоградської ОДА Сергія Кузьменка, депутата облради Наталії Ревенко, голови Знам’янської РДА Олександра Лукашова, голови Знам’янської райради Сергія Макаренка, сільського голови с. Дмитрівка Наталії Стиркуль, медпрацівників та  дмитрівської громади відбулося відкриття Дмитрівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. 

За кошти сільського бюджету с. Дмитрівки амбулаторія отримала друге життя. До складу Дмитрівської сільської ради входить шість населених пунктів, в яких проживає 5068 чоловік, всі вони користуються послугами цієї амбулаторії.

Враховуючи те, що до початку медично реформи на території Дмитрівської сільської ради знаходилася дільнична лікарня в двоповерховому приміщенні, яка призупинила свою діяльність, а в нинішній амбулаторії знаходився будинок ветеранів, депутатами сільської ради, при підтримці районної влади, було прийняте рішення про обмін приміщеннями між будинком ветеранів та первинною ланкою. Окрім амбулаторії на території сіл Веселий кут та Плоске, є два фельдшерсько-акушерські пункти, в яких також створені належні умови для отримання першої медичної допомоги.

Перебуваючи на оглядинах відремонтованого приміщення, присутні побачили гарні затишні кабінети серед яких: оглядовий, фізіотерапевтичний, щеплювальний, стоматологічний, лабораторії, дільничного лікаря-терапевта, лікаря загальної практики сімейної медицини тощо.

  Розповідає завідуючий амбулаторії Віссаріон Скирта: «Я у сфері медицини Дмитрівки працюю з 1973-го року. Ця амбулаторія була як приміщення здана у 1967 році і діяла на 100 відвідувань, тут були і хірург, і акушер-гінеколог. Під час  "Перебудови" переглянули всю цю систему, і це приміщення пустувало, доки терцентр тут не створив Будинок ветеранів. Ремонт, який тут проведено нині дуже ретельний, все під керівництвом сільського голови Наталії Стиркуль, яка заглянула в кожну шпаринку. З медичного оснащення нам дуже потрібно автоклав та лабораторія, тобто електронний мікроскоп для роботи.»

Гості, які завітали на свято приїхали не з порожніми руками, депутат обласної ради Наталія Ревенко разом з головою Кіровоградської ОДА передала у користування амбулаторії нові ваги, ноутбук, та переказала, що на апробації у Кропивницькому вже перебуває портативне обладнання УЗД, яке днями передадуть до амбулаторії Дмитрівки.

Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко додав: «Громада  Дмитрівки має дуже гарні амбіції розвивати своє село. Інвестування в охорону здоров’я – то гарний напрямок, бо на черзі реформа первинної ланки. Важливо сьогодні подивитись на найуспішніші проекти, адже ми маємо понад 100 млн. грн. на те, щоб побудувати нові амбулаторії в тих регіонах, де сьогодні вони знаходяться в непристосованих приміщеннях, або їх взагалі немає.  Тому те, що ми бачимо у Дмитрівці зроблено на високому рівні, ми ставимо собі за мету, щоб надалі у таких амбулаторіях відбувалася сучасна телемедицина, тобто місцевий лікар мав можливість проконсультуватися з лікарем більш високого рівня.»

Крім того, 30 січня відбулося і відкриття нового капітально відремонтованого відділення стаціонарного догляду для постійного проживання одиноких громадян Територіального  центру соціального обслуговування Знам'янського району, про це читайте у KOMORA.INFO завтра.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges