ЯК ВПРОВАДЖУЄТЬСЯ ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА У ЗНАМ’ЯНЦІ?
20.03.2018
З прийняттям змін до закону «Про освіту» у травні 2017 року в Україні з’явилося нове поняття «Інклюзивне навчання». Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей. Який підхід знаходять у закладах освіти нашого міста? Разом з читачами видання ми досліджуватимемо згадану тему.
Сьогодні говоримо з заступницею директора з навчально-виховної роботи «Загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3-гімназія» Валентиною Грузін:
- У вашому закладі запрацював кабінет інклюзивної освіти. Розкажіть для чого треба така інновація?
- Організація інклюзивного навчання передбачає надання дитині з особливими освітніми потребами психолого-педагогічної корекційної допомоги. Корекційно-розвивальні заняття у нашому закладі проводяться в окремій кімнаті, яка поділена на зони: навчальна, ігрова, сенсорна зони, зона релаксації. У кімнаті є комп’ютер, планшет, іграшки, наочний матеріал. Кошти на облаштування кімнати виділені з освітньої субвенції на інклюзивне навчання.
- Чому така кімната потрібна у школі?
- Діти працюють індивідуально один на один з вчителем. Діти з особливими освітніми потребами мають додаткові корекційні заняття,які проводять вчителі. Діти з різними нозологіями, тому їм під час заняття потрібно і відпочити, і працювати. Ось,наприклад, в сенсорній зоні у дітей розвиваються тактильні відчуття,увага, уява.
Зараз кімнатою інклюзивного навчання у згаданому закладі користуються 14 дітей з особливими потребами. Запрацювала вона з жовтня 2017 року в оновленому стані і стала ефективним інструментом для роботи з особливими дітками.
Ольга Полякова
Фото Оксани Войчишиної
Коментарі
- Коментарі не знайдено
Увійти щоб залишити коментар
Залишити коментар як гість