komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

ЯК ВПРОВАДЖУЄТЬСЯ ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА У ЗНАМ’ЯНЦІ?

 20.03.2018

З прийняттям  змін до закону «Про освіту» у травні 2017 року в Україні з’явилося нове поняття «Інклюзивне навчання».  Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей. Який підхід знаходять у закладах освіти нашого міста? Разом з читачами видання ми досліджуватимемо згадану тему.

Сьогодні говоримо з заступницею директора з навчально-виховної роботи  «Загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3-гімназія» Валентиною Грузін:

  • У вашому закладі запрацював кабінет інклюзивної освіти. Розкажіть для чого треба така інновація?
  • Організація інклюзивного навчання передбачає надання дитині з особливими освітніми потребами психолого-педагогічної корекційної допомоги. Корекційно-розвивальні заняття у нашому закладі проводяться в окремій кімнаті, яка поділена на зони: навчальна, ігрова, сенсорна зони, зона релаксації. У кімнаті є комп’ютер, планшет, іграшки, наочний матеріал. Кошти на облаштування кімнати виділені з освітньої субвенції на інклюзивне навчання.
  • Чому така кімната потрібна у школі?
  • Діти працюють індивідуально один на один з вчителем. Діти з особливими освітніми потребами мають додаткові корекційні заняття,які проводять вчителі. Діти з різними нозологіями, тому їм під час заняття потрібно і відпочити, і працювати. Ось,наприклад, в сенсорній зоні у дітей розвиваються тактильні відчуття,увага, уява.

Зараз кімнатою інклюзивного навчання у згаданому закладі користуються 14 дітей з особливими потребами.  Запрацювала вона з жовтня 2017 року в оновленому стані  і стала ефективним інструментом для роботи з особливими дітками.

 

Ольга Полякова

Фото Оксани Войчишиної

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges