Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

  Українська книга в бібліотеках Знам’янського району: нові поповнення фондів

 6.12.2018

 

 Підсумовуючи 2018-ий рік, у різних сферах життя Знам’янського району став відомий факт того, що до бібліотек Знам’янського району  надійшло  886 примірників книг за рахунок Програми "Українська книга", на суму 72,6 тис. грн. Це велика кількість книг у порівнянні з попередніми роками, так куди ж вони будуть розподілені і хто їх читатиме? 

 - На сьогодні держава стимулює книговидання, а не оплачує його, як це було в Радянському Союзі. В Україні існує книжковий ринок, хай там хто і як до нього ставиться, а отже, на ньому повинні остаточно викристалізуватися і діяти ринкові механізми. Завдання державної програми "Українська книга"— не руйнувати їх, а підтримувати і розвивати. Саме тому відповідно до Закону України "Про видавничу справу"Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України, затвердженого Указом Президента України від 7 травня 2011 року № 559, та постанови Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2012 року № 850 «Про затвердження Порядку формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та її розповсюдження»  було затверджено  Порядок реалізації бюджетної програми «Випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга».- коментує начальник відділу культури Знам’янської РДА Олексадр Волчок.

  • Які книги і яких авторів цього року потрапили до бібліотек району?
  • Приємно відмітити, що 2018-ого за програмою «Українська книга» до фондів бібліотек району надійшло багато книг – всього  929 прим. на суму 80,4 тис. грн.. Ці книги були придбані не за рахунок коштів районного бюджету, а за державні кошти, тобто цільове використання згідно згаданої програми. З усіх книжок ми отримали 357 примірників дитячих авторів та 572 примірників книг для дорослих.

Для більш детального аналізу надаємо розподіл отриманих книг за бібліотечними філіями району:

Богданівська б/ф – 145 прим

Володимирівська б/ф - 21 прим

Дмитрівська б/ф – 79 прим.

Диківська б/ф – 91 прим.

Іванковецька б/ф – 121 прим.

Казарнянська б/ф – 12 прим.

Коханівська б/ф – 2 прим.

Макариська  б/ф – 20 прим.

Мошоринська б/ф – 96 прим.

Пантазіївська б/ф – 25 прим.

Петрівська б/ф – 5 прим.

Плосківська б/ф – 1 прим.

Суботцівська б/ф – 73 прим.

Топилянська б/ф – 2 прим.

Трепівська б/ф – 104 прим.

Цибулівська б/ф – 89 прим.

Всього по сільських бібліотеках: 886 прим.

По центральній районній бібліотеці: 43 прим., на суму 7,8 тис. грн..

  • Якщо мова йде про сучасних авторів і ця програма націлена знайомити українців з цікавими творами, назвіть їх.
  • Ми отримали книги авторства: Винничук Юрій Павлович, Сєнцов Олег Генадійович, Войнович Володимир Миколайович, Курков Андрій Юрійович., Дяченко Марина та Дяченко Сергій, Лойко Сергій, Любко Дереш, Євген Положій, Дзюба Іван Михайлович, Коломієць Тамара, Орач Олег, Костецький Анатолій, Оксана Іваненко, Дочинець Мирослав, Нестайко Всеволод Зіновійович, Шкляр Василь, Кокотюха Андрій, Любко Дашвар, Ірен Роздобудько, Оксана Забужко.

На жаль, в умовах українського ринку ще дуже багато видань залишаються некомерційними.

До них належать і твори забутих і маловідомих авторів минувшини, і твори видатних зарубіжних авторів, і мистецтвознавча та мистецька література, і науково-популярні видання українських авторів, і різноманітні енциклопедії та довідники, зрештою, видання мовами національних меншин, шрифтом Брайля. Що вже казати про академічні коментовані зібрання творів українських класиків від давнини до сьогодення, – ми досі користуємося радянськими багатотомниками. Завдяки програмі «Українська книга»,  усі бажаючі селяни мають доступ до книжки і щороку асортимент книг збільшується.

 

Розмову вела Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges