Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

ЧИ Є МОЖЛИВІСТЬ ПІДПИСАТИ  ДЕКЛАРАЦІЮ І ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ БЕЗ НЕЇ?

10.01.2018

У липні місяці 2018-го стартувала медична реформа і громада міста та району повинна була підписати декларації з сімейними лікарями. Нагадуємо, що  максимальна кількість пацієнтів для терапевта становить 2000, педіатра – 900, сімейного лікаря – 1800 осіб.  У нашому районі та місті восени 2018 року практично усі сімейні лікарі набрали необхідну кількість, проте залишилися ще ті мешканці Знам’янщини, яким потрібно підписати угоду  (42 відсотки). Що робити, якщо Вам «не вистачило лікаря»?

Ситуацію роз’яснює директор  Знам’янського районного центру  первинної медико-санітарної допомоги Руслан Пушкаренко:

«На сьогодні ми ще маємо педіатрів, які можуть підписати угоди: у с. Богданівка – 1 особа та по м. Знам’янка – 4 особи. Сімейні лікарі у нашій медичній установі вже набрали необхідну кількість,  але нещодавно надійшло роз’яснення про те, що лікарі на свій власний розсуд, враховуючи час та навантаження, можуть підписувати декларації з пацієнтами більше квоти, тож ще є можливість підписання. Але наголошую, що це за бажаннями та можливістю лікарів. Проте, у нашій міській лікарні ми маємо терапевтів, які мають право теж підписувати  угоди з пацієнтами на надання первинної допомоги. Вчора я особисто запросив їх до співпраці у Центрі, хоча б за сумісництвом. Для того, щоб вони надавали медичну допомогу тим людям, які б до них зверталися, відповідно до підписаних декларацій, бо маємо їх брак (охоплено всього 58, 3% населення). Щодо сільського населення, то лікарів теж не вистачає, але  медичні працівники Центру ведуть прийом і у місті, і у районі, і працюють у військкоматі.»

Що робити, якщо декларація не підписана, а медичну допомогу треба отримати? Знову пояснює Руслан Пушкаренко:

«Кожен пацієнт, який підписав декларацію з сімейним лікарем повинен йти першочергово до нього. З собою треба мати паспорт, або копію декларації. Поза чергою приймається той пацієнт, з яким підписана угода. Якщо пацієнт звернеться до іншого лікаря, то  у зв’язку з новою формою роботи електронних реєстрів, проблемно буде зареєструвати такого пацієнта. Для тих, хто не має декларацій: їм буде надана медична допомога, але після тих пацієнтів, які вже підписали угоду. Такий хворий обслуговується по ургентній (невідкладній) допомозі. Усім буде надана медична допомога, але якщо немає угоди, то у медичного закладу виникають складнощі у роботі медичної інформаційної системи (реєстрація у ній пацієнта). Зараз це вимога Національної служби здоров’я і ми тільки вчимося працювати у нових умовах, тому прошу громаду відноситись з розумінням.»

На сьогодні ситуація така, що ніхто не залишиться без медичної допомоги. Зараз через роз’яснення по квоті пацієнтів сімейних лікарів,  за особистою згодою останніх, є можливість підписати декларацію. Окрім того, усіх, хто вже має декларацію, просять першочергово звертатися до сімейного лікаря.

Полякова Ольга

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges