Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

В Україні  виникне новий національний парк.  А як на Кіровоградщині?

17.01.2019

10 січня 2019 року члени Кабінету Міністрів України підтримали проект Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ». 

За словами Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, новий  природо-заповідний об’єкт буде створено на території Бериславського району Херсонської області. До його складу буде включено 12261,14 гектара земель державної власності.

Відповідно до Указу протягом 2019 - 2021 років в постійне користування національному природному парку «Кам’янська Січ»  має бути надано 6013,241 гектара земель, у тому числі з вилученням у землекористувачів та розроблено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, оформлено речові прав на земельні ділянки, а також розроблено проект землеустрою з організації та встановлення меж території національного природного парку тощо.

Варто відзначити, що на території майбутнього національного природного парку похований кошовий отаман Запорозької Січі, видатний військовий і політичний діяч, який створив та очолив Кам'янську Січ Кость Гордієнко.

Довідково: за минулий рік Урядом України було підтримано 6 проектів Указів Президента про розширення меж природоохоронних територій на 50 тис. гектарів. Створено близько 90 територій ПЗФ місцевого значення загальною площею більше 7 тис. гектарів.

Кіровоградська область – єдина в Україні, де немає жодного заповідника чи національного природного парку (НПП), хоча в країні їх понад 50. Проте, і у нас є територія унікальна у природному та історичному аспектах – Чорний Ліс – це найпівденніший та найбільший масив грабово-дубових лісів на південній межі лісостепової зони. Чорнолісько-Дмитрівський масив включено до найважливіших ботанічних територій Європи, а масиви грабово-дубових лісів віднесено до переліку біотопів, що підлягають охороні, згідно з Бернською Конвенцією.

Громадська організація "ЕКО ЛІГА ЦЕНТР" минулого року ініціювала петицію (https://e-dem.in.ua/kirovograd-or/Petition/View/8), де закликала до   збереження і популяризації унікальної природи та славної історії нашого краю, розвитку місцевих громад та зверталася до Кіровоградської обласної ради негайно розпочати роботу зі створення Чорноліського національного природного парку. Нині, із 700 потрібних голосів було виявлено підтримку тільки 178.

Майже рік тому у лютому 2018-го була здійснена спроба обласної влади передати частину Чорного лісу у приватну власність викликала обурення громадськості. Саме через це ініціаторам скандального рішення довелося зняти його з розгляду сесії облради. Щоб зберегти унікальні природні скарби Кіровоградщини та унеможливити розшматування їх по частинах, члени міського відділу Українського географічного товариства запропонували створити на базі кількох споріднених лісів Чорноліський національний природний парк. 

У червні 2018-го голова обласної адміністрації Сергій Кузьменко доручив Департаментові екології та природних ресурсів знову займатись питаннм створення національного парку. Для підготування проєкту керівник департаменту Олександер Ковтунов мав підготувати робочу групу. Але обговорення персонального складу робочої групи тривало  чотири місяці і  не було завершене. Покищо конкретним результатом спроб зрушити з місця питання створення парку „Чорноліський“ стало лише видання збірника матеріялів „Чорнолісся верхів’їв Інгульця: цінність, проблеми, перспективи“.

Підготувала Оксана Войчишина

Джерела:

 https://e-dem.in.ua/kirovograd-or/Petition/View/8 

http://www.surma-ua.info/?p=6356

http://svoboda-news.com

https://menr.gov.ua/news/33022.html

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges