komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Новина дня, Новини країни

Закон про інформацію щодо харчових продуктів офіційно опубліковано

8.02.2019

Урядому кур'єрі" опубліковано закон "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів". 

Цей Закон встановлює правові та організаційні засади надання споживачам інформації про харчові продукти з метою забезпечення високого рівня захисту здоров’я громадян і задоволення їхніх соціальних та економічних інтересів.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня його опублікування, крім:

 • -  частини одинадцятої статті 6 цього Закону, яка вводиться в дію з дня набрання чинності цим Законом;
 • -  підпункту "г" підпункту 2 пункту 4 та пункту 5 цього розділу, які вводяться в дію з дня набрання чинності цим Законом.

«Основна мета закону - забезпечення належної поінформованості споживачів про харчові продукти. Забороняється використання інформації, яка може ввести споживача в оману. Ця заборона поширюється також на рекламу і презентацію харчових продуктів», - повідомив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.

Варто нагадати, що маркування продуктів поки що регулюється державними стандартами (по-українськи - ДСТУ). Вони помітно різняться для кожної галузі. Незабаром же будуть діяти єдині правила для всіх видів харчових продуктів. Так що ж нового пропонує закон?

На кожній етикетці обов'язково повинен бути повний список інгредієнтів:

 • вміст цукру;
  •  харчові добавки та барвники;
  •  інформація про наявність алергенів і їх виду (лактоза, арахіс і т. д.) повинна виділятися окремим кольором;
  •  обмеження для вживання, наприклад інформація про небезпеку для діабетиків;
  •  зазначення способу переробки і зберігання, а також те, чи може продукт заморожувати повторно, а якщо м'ясо або риба були заморожені, має бути зазначено «розморожено»;
  •  для фаршу і заморожених продуктів (риба, нутрощі) треба вказувати вміст води в кілограмі продукту, якщо її більше 5%.

 

Не секрет, що сьогодні виробники примудряються друкувати інформацію на упаковці таким дрібним шрифтом, що її неможливо прочитати навіть за допомогою лупи. Тому, за новим законом, мінімальна висота шрифту для написів не може бути менше 1,2 мм (або 0,9 мм, якщо упаковка маленька). До речі, виробники ковбас тепер будуть зобов'язані вказувати на упаковці, чи є оболонка продукту їстівної.

При цьому законодавці вирішили, що деяка інформація на упаковці зайва. Зокрема, тепер буде дозволено не вказувати калорійність і точний термін реалізації. Останнє стосується продуктів, термін придатності яких рік і більше, в цьому випадку вказуються тільки місяць і рік, але не конкретна дата. Також зникло з обов'язкового переліку згадка про рослинні олії, в тому числі пальмової, хімічних добавок, залишках ветеринарних препаратів. Це стосується тільки продуктів з мінімальним ступенем переробки - молока, кефіру, сиру, масла, сметани. Також не обов'язково вказувати процентний склад інгредієнтів, можна тільки їх найменування.

Новий закон також змінює заходи впливу на порушників правил маркування продуктів. Юридичних осіб збираються штрафувати на 15 мінімальних зарплат (з 1 січня 2019 року мінімальна зарплата дорівнює 4 173 грн, тобто штраф складе 62 565 грн), а фізосіб-підприємців - на 10 мінімальних зарплат (штраф - 41 730 грн).

https://www.unn.com.ua

А ось якщо раптом не буде вказана інформація про наявність алергенів, то юридичних осіб оштрафують на 30 мінімальних зарплат (на 125 190 грн), а фізосіб-підприємців на 20 мінімальних зарплат (83 460 грн).

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
 • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges