Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Вернісаж української вишивки в бібліотеці Знам’янки

16.05.2019

15 травня, напередодні Дня вишиванки, у міській бібліотеці-філіалі №1 було знову цікаво і пізнавально. Бібліотекарі зібрали всіх , хто цікавиться мистецтвом української вишивки, хто любить вишивати, і хоче поділитись цим з іншими. 

Нам всім відомо, що “Червоне — то любов, а чорне— то журба “,  саме таку назву мав бібліотечний вернісаж української вишивки.

На заході  ми побачили лише невелику кількість рушників, що зберігаються у наших майстринь. Саме цього дня до бібліотеки-філіалу№1 завітала  шанована в нашому місті гостя – відома майстриня з вишивки Раїса Айвазовська. З її розповіді всі дізналися, як вона займається цим ремеслом вже понад 25 років. Її роботи виставлялись на обласних виставках з вишивки, на фестивалі «Барвиста Україна» і навіть за кордоном у Німеччині на «Зеленому фестивалі». Багато її шедеврів нею було виконано на замовлення музеїв,  обладміністрації, управління культури. Це такі неперевершені рушники, як «Хрещення Русі», «Кіровоградщина з добром до людей».

 Раїса Олексіївна вишиває тільки нитками муліне на домотканій тканині червоними, чорними і бордо кольорами. Її рушники знають не тільки в Україні, а й в Австралії, в Сієтлі, на Кіпрі, в Швеції. А також і їй дарують різноманітні вироби: чоловічу гуцулку, жіночі сорочки ХІХ століття.

Гама кольорів різноманітна. На рушниках наших майстринь були і інші кольори.

 Що ж вони означають? Дуже досконалу відповідь надала гостя. Вона пояснила, що червоне – то радість, чорне – журба, скорбота. А ще вона розповіла про весільні рушники, про орнаменти та їх символічне значення.

Недаремно говорять у народі, що вишивка подібна до мозаїки. Орнаменти бувають різні: рослинні, геометричні, мішані (поєднуються рослинні і геометричні орнаменти ). Всі вони неповторно гарні, як і роботи всіх запрошених жінок, які віддають вишивці увесь свій вільний час. У їх виконаних роботах відчувається велика теплота рук і їх безмежна любов до вишивання. Хочеться щиро подякувати всім присутнім за змогу насолодитися неповторною красою вишивок!

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges