komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Новина дня

Кому небайдуже?  Агенти змін  Кіровоградщини на фестивалі добрих практик

13.09.2019

7 вересня 2019 року у  парку Малої Виски вперше відбувся фестиваль добрих практик об’єднаних громад Кіровоградщини (про це - ДМИТРІВСЬКУ ОТГ ВІДЗНАЧИЛИ НА ФЕСТИВАЛІ ДОБРИХ ПРАКТИК ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД КІРОВОГРАДЩИНИ). Спільнодія – то ключова мета організованого заходу, бо успіх, про який розповіли іншим, завжди примножується. Тож на які успішні проекти стало багате це свято? 

Про залучення громадян  до прийняття рішень та громадського активізму публічно говорять постійно в Україні, і зокрема на Кіровоградщині, цей алгоритм успішності добре працює.

  • Я не буду розповідати про Малу Виску, я скажу єдине – створення об’єднаних громад запізнилося на 25 років, якби це було раніше, ми б зберегли економіку, яка працювала на місцях, - вважає міський голова Малої Виски Юрій Гульдас, - отримавши ці руїни після соцтабору, на нас лежить великий тягар відбудовувати території.

Коли немає відповідального господаря, важко говорити про гарні результати. Як показує досвід ОТГ Кіровоградщини, нині час гарних результатів покрокових маленьких і великих практик. Принциповим є не тільки погляд на громади, а зміна ставлення людей до місць, вулиць і скверів, де вони живуть.

«Агентами змін» називають активних людей, які, для прикладу,  у Новій Празі започаткували проект «Вартові громади», котрі  взялися за безпеку учасників  дорожнього руху, міська бібліотека проводить майстерні з виготовлення світловідбивних брелків, або у тій же громаді захід «Колесо змін», коли відбулося спортивне святкування Дня прапора та масштабна акція популяризації туризму та велолюбителів з проектом «Коти коло».

Молоді мами з Малої Виски запустили інформаційно-адвокаційну кампанію «Тут потрібна парковка», вони лобіюють організацію парковок для  візочків та велосипедів на території дитячих садочків, біля міської ради тощо. Про допомогу безпритульним тваринам у проекті «Вірний друг» розповідали компаніївські жіночки, які через благодійні акції, електронні петиції та просвітництво  не тільки закликають масово стерилізувати та вакцинувати тварин, а й вести облік домашніх і не тільки тварин. Завдяки зусиллям авторам проекта, Компаніївською селищною радою було виділено кошти для обладнання пункту та оплати послуг з стерилізації  безпритульних тварин.

Проект ГО «Центр територіального успіху» із Бобринецької ОТГ показав, як через кіноподії гуртувати небайдужих до змін людей, піднімають суспільні теми, а у Помічнянській ОТГ кінотеатр на березі ставу збирає щовихідних молодь і став місцем відпочинку для сотень.

  • Ми опитали мам на дитячих майданчика у Новоукраїнці і вони нас переконали, що потрібний простір для активних молодих мам, ділиться активістка з Новоукраїнської ОТГ Інна, - на сьогодні разом зустрічається у нашому центрі 43 мами, але до нас долучились вже і тата, останній семінар був організованих для них, де ми для 24 татусів провели тренінг з психології.

Марафони добрих справ просто заполонили ОТГ Кіровоградщини,  під час фестивалю добрих практик об’єднаних громад відбулися активні локації, де виникли нові ідеї для нових проектів. Наприклад, проведення осучаснення зимових вечорниць між громадами, або майстерня менеджменту культурних подій.

Фестиваль добрих практик об’єднаних громад Кіровоградщини відбувся в рамках проекта “Голос громади в місцевому самоврядуванні” за підтримки програми USAID DOBRE. Партнерами цього проекта та організаторами фестивалю є  Агенція сталого розвитку “Хмарочос”, яка представляє Громадську спілку “Громадські ініціативи України” у Кіровоградській області.

Підготувала Оксана Войчишина

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges