Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Ярмарок у Войнівці: від крафтового варення до державних інвестицій  

23.09.2019

Український проект «Малі міста – великі враження» - це конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад. Фінансування таких ініціатив відбувається за кошти грантової програми Уряду.  Цьогоріч переможцем конкурсу стало с. Войнівка (Приютівська ОТГ, що на Кіровоградщині). 20 вересня у цій мальовничій місцині було проведено Ярмарок крафтових виробів, який охопив 5 областей. 

Історія виникнення крафтових ярмарків у Войнівці розпочалася минулого року, коли селяни започаткували та провели ярмарок варення. Пані Тетяна Єлецька з села Головківка розказує: « Минулого року відбувся незвичний для громади захід – презентації, дегустації варення господинь. Вже у 2019-му я зробила на цей ярмарок значно більше варення і вирішила, що я його буду давати не тільки куштувати, а й  продавати. От так почалася цікава традиція місцевості і моя особиста спроба розвивати маленький бізнес.  Це ще не бренд, а тільки перші кроки. Ми зробили свої перші етикетки для продукції. Є багато ідей, напрацювання, думаю, що треба маленька крамниця.»

З легкої руки проекта  «Малі міста – великі враження» свої старти публічного огляду творчості зробило чимало людей. Їх історії неповторні і неймовірні.

Подружжя Кудрі з Малої Виски завітали на ярмарок вже з сімейним брендом «Бджола і Ше», як у відомій байці Сковороди, у другій частині назви мало бути слово шершень та кому б тоді було цікаво… Микола Кудря переконує, що займатись бізнесом бджолиної продукції дуже престижно.

Не пасуть задніх, а навпаки серед перших на ярмарку і маленькі села Олександрійщини, у родини Скрипник  з села Доброї Надії вражаюча колекція вин. Маючи власні виноградні лози і власну традицію виноробства, вперше чоловік з дружиною привезли вина на ярмарок. Попит на таку продукцію виявився успішним.

Ольга Дигадюк відома миловарка, протягом 4 років жіночка перебуває у декретній відпустці з двійньою і знайшла собі заняття для душі та на втіху всіх любителів  та поціновувачів натурального мила. Майстриня живе у Новгородці, але відома далеко за межами області, має власну сторінку, де продає продукцію. Зараз власноруч виготовляє не тільки мила, а й скраби з ефірними маслами. Завдяки гарній продукції Ольги чимало жінок переконались, що милом можна вмивати лице і це зовсім не сушить, і гладенька шкіра.

До активного життя всіх присутніх на Ярмарку крафтових виробів закликав голова Приютівської ОТГ Андрій Коломійцев. Він запевнив всіх, що ярмарок став можливий тільки завдяки спільним зусиллям великої команди. Це успішний досвід, який повинен стати традицією.

Серед багатьох учасників крафтового ярмарку ми зустріли і знам’янчанку Оксану Колєснік, яка професійно займається декупажем. Турботливі руки жінки виготовляють вишукані коробочки для прикрас і не тільки, ключниці, дощечки для кухні, підноси і так далі. Окремо історію успіху цієї жінки читайте на сторінках KOMORA.INFO.

Ножі ручної роботи та паперові коробки з Олександрії, намиста зі Сміли,  ковалі із Знам’янки – всього понад 65 учасників-умільців тільки офіційно подали заявки на участь у ярмарку. Всього за очікуваннями організаторів на заходах взяло участь близько 5 тис. людей.

Довідково

У 2018 році пілот конкурсу «Малі міста – великі враження» було реалізовано Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за фінансової підтримки Міністерства культури України. Ідея проекту належить ГО «Інститут культурної політики». До складу Експертної ради, затвердженого Наказом Мінкульту, увійшли Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та експерт з розробки законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Асоціації міст України Людмила Даменцова У 2018 році переможцями конкурсу стали 8 проектів. На впровадження культурно-мистецьких проектів громад у 2019 році Уряд виділив 50 млн грн, у конкурсі перемогли 74 проекти.

Підготувала Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges