Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

У яких випадках слід викликати швидку? А в яких вона просто не приїде?

9.10.2019

У Вас артеріальний тиск? Прийміть таблетку, зверніться до свого сімейного лікаря, але не викликайте швидку — вона не приїде. Чому? Про це говоримо з головним лікарем Знам’янської станції екстреної медичної допомоги Оленою Грохольською. 

Екстрена медична  допомога почала працювати відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 1.06.2009, згідно з яким виклик бригади здійснюється у наступних випадках: втрати свідомості; судом; раптового розладу дихання; раптового болю в грудній клітці; гострого болю в черевній порожнині та поперековому відділі; головного болю, що супроводжується запамороченням або нудотою; порушення мовлення, слабкості у   кінцівках, що виникли раптово; гіпо- та гіперглікемічної коми; гіпертермічного синдрому; зовнішньої кровотечі, блювання кров'ю; ознак гострого отруєння; порушення перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча, інше); анафілактичної реакції, спричиненої різними чинниками, в тому числі укусами комах; укусів змій; укусів тварин; усіх видів травм (поранення,  переломи, опіки,  важкі забої, травми голови тощо); пов'язаних з невідкладною стоматологією; нещасних випадків,  у тому числі обумовлених дією диму, вогню та полум'я, електричного  струму, блискавки, пов'язаних із транспортними засобами; теплового удару, переохолодження; асфіксії всіх видів (утоплення,  потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи, задуха); наслідків злочинного нападу; надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; гострих психічних розладів (з поведінкою, небезпечною для життя хворого та/або оточуючих); інших станах, які загрожують життю та здоров'ю людини; здійснення міжлікарняних перевезень хворих, які потребують медичного супроводу.

В усіх інших випадках потрібно звертатися до  центру первинної медико-санітарної допомоги та своїх сімейних лікарів, які приймають рішення чи виїздити на виклик пацієнта, чи надати кваліфіковану консультацію телефоном, або потрібно записатися на прийом.

Такий розподіл надання послуг первинної та екстреної медичної допомоги  є світовою практикою, але незвичною для нашого населення.

“Відбувається медична реформа, відповідно хворі з хронічними хворобами мають обслуговуватися у центрах первинної медико-санітарної допомоги, сімейними лікарями, а в екстрених випадках -  викликається швидка, - пояснює Олена Анатоліївна, - Раніше бригади виїжджали на усі виклики, що привчило людей невідповідально викликати швидку. Були такі випадки, коли кажуть, що артеріальний тиск, бригада приїжджає, а людина вже чекає нас на вулиці з речами, аби ми її відвезли до лікарні. Швидка — це не таксі. У 2018 році один виклик швидкої по  Знам’янському районі коштував в середньому 650 грн. А буває так, що людина навіть не приймає таблетку для зниження тиску, відразу викликає швидку, аби йому чи їй зробили укол. Тобто, людям потрібно звикати, що є первинна допомога, а є екстрена. Виклик має бути обґрунтованим.

Зараз ми пояснюємо населенню цю різницю, передаємо виклики на первинну ланку (сімейним лікарям та ФАПам). По трохи люди починають розуміти, але все одно для повного розуміння потрібен час. Також треба відповідальніше ставитися до свого здоров’я: регулярно приймати призначені ліки, не зловживати  нездоровою їжею та алкоголем, не запускати хвороби і вчасно звертатися до лікарів”.

Наталка Хандусенко

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges