komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Діалоги про місцеве самоврядування: у Кропивницькому народні депутати і керівники територій обговорювали формування місцевих бюджетів

26.10.2019

24 жовтня у Кропивницькому відбулось засідання регіональної платформи відділення Асоціації міст України. Обговорювали теми можливих змін до Бюджетного кодексу України, проблеми виконання  місцевих бюджетів 2019 року, особливості формування місцевих бюджетів на 2020 рік. 

У дискусії взяли участь народні депутати Верховної Ради Олег Воронько та Ігор Мурдій, представники виконавчої влади області, голови міст, ОТГ,  консультанти проекту «Пульс» та журналісти провідних інформаційних видань Кіровоградщини.

Головуючий засідання, Степан Цапюк,  міський голова Олександрії наголосив, що  держава повинна фінансувати всі свої повноваження, а не перекладати їх на органи місцевого самоврядування. Сфера освіти, медицини, яскраво демонструє, що останні роки недофінансування стало наслідком скорочень працівників, оптимізацій в утриманні закладів.

 Питання важливості акцизного податку для території красномовно прокоментував Ігор Піньков, Устинівський селищний голова: «Акцизний податок в бюджеті 2019-го року становив 5 мільйонів гривень, при цьому стаття видатків на дошкільні заклади аналогічна. Перед нами сьогодні дилема -  закрити садок  чи переадресувати ці кошти з програм розвитку території» .

Про те, що місцеві громади відчувають на собі нерівномірність розподілу державних субвенцій говорив Олександр Корінний, міський голова Новоукраїнки.

  • Я вже п’ятий рік кажу, казав і буду казати: я особисто і вся наша асоціація проти такого виду субвенцій, як субвенції на окремі території. Немає окремих територій. Ми ж про єдність України говоримо», – наголосив міський голова Новоукраїнки Олександр Корінний, - Область надала 600 тисяч гривень і 600 ми взяли зі свого бюджету, – розповів Олександр Корінний. – У цей час районний бюджет отримав п’ять мільйонів зверху. Дай Боже, я за них радію. Але цього року картина повторюється. Нам не вистачає рівно мільйон. Педагоги району давно вже отримали повний оклад, винагороду, а ми ще не давали. При цьому в нас кожного року сім-вісім медалістів, у них – жодного.

Народний депутат України Ігор Мурдій, звертаючись до присутніх, запевнив, що уряд опрацьовує алгоритми компенсацій коштів, що надходили на території з акцизного податку. «Питання надходження коштів із пайової участі буде продовжено на 2020 рік, а кошти соцекономічного розвитку мають почати надходити на території до кінця поточного тижня» -  пообіцяв народний депутат.

 Народний депутат Олег Воронько запевнив, що такі зустрічі дуже потрібні для ефективної роботи у Верховній Раді, він висловив своє бажання бути обізнаним в питаннях регіональних територій і мати спільні результати для гідних умов життя людей на Кіровоградщині.

Протягом діалогу в рамках платформи присутні дійшли спільного висновку, що співпраця між народними депутатами та представниками ОМС, відпрацювання проблемних моментів окремих територій має стати частиною ефективної роботи над розвитком регіону.

 Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Підготувала Оксана Войчишина

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges