Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

  Людей зібрали... А для чого? Про те, як проходили громадські слухання в смт.  Знам’янка Друга...

14.11.2019

 12 листопада 2019 року в селищі Знам’янка Друга відбулося громадське слухання, під час якого було прийняте рішення про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади м. Знам’янка. Таке рішення вже прийняла Петрівська сільська рада. Слухання відбулися за участю міського голови Сергія Філіпенка, селищного голови Сергія Москаленка, депутатів Знам’янської міської ради Нелі Данасієнко та Наталії Тишкевич. Але все відбувалося на так просто, як здається на перший погляд... 

Серед населення Знам’янки Другої виникли чутки, що існує ймовірність приєднання селища до Суботців. Не дивно, що така новина спантеличила багатьох.
Аби заспокоїти людей, по-швидкому були зібрані слухання. Зі слів жителів, напередодні обдзвонювали голів квартальних комітетів та запрошували їх на збори, не пояснивши  причину. Публічних оголошень не було, тому факт проведення зібрання був відомий лише для окремого кола населення.

Громадські слухання розпочалися з виступу знам’янського міського голови Сергія Філіпенка, який пояснив присутнім, що приєднання до Суботців не можливе. Згідно з перспективним планом, який затверджений Кабінетом Міністрів України, селище Знам’янка Друга увійде до Знам’янської об’єднаної територіальної громади разом з Водяне. Тому причини для паніки нема. Але цей довід не заспокоїв людей. Виступ Сергія Івановича був дуже емоційним, неодноразово з його вуст пролунало, що ці чутки розповсюджує всяка “нечесть” зі Знам’янки, яка має на меті посіяти паніку серед мешканців селища.


Головний спеціаліст з правових питань Знам’янського міськвиконкому Віталій Приходько намагався пояснити все з боку Закону, але люди все одно продовжували гамірно виказувати припущення та незадоволення щодо можливості об’єднання з Суботцями. Тоді слово взяв колишній депутат Знам'янської міської ради та місцевий фермер Анатолій Мороз. Торкнувшись таких нагальних тем, як лікарня, громадський транспорт, він пояснив, що селище економічно та інфраструктурно прив’язане до міста, тому приєднання до Суботців не можливе.

Далі слухання пішли неочікуваним шляхом…

До мікрофона підійшла Ліана Пересадченко, мешканка міста Знам’янки. У той момент, коли вона намагалася представитися людям, Сергій Філіпенко її перебив і сказав, що не бажає слухати цей “піар” і залишив залу. Цікаво, що за ним приміщення залишила половина присутніх, серед них представники влади Знам’янки, Анатолій Мороз та мешканці селища. А також пішов і селищний голова Сергій Москаленко, що особливо обурило людей. Тим паче, якось під час засідання робочої групи щодо створення ОТГ у Знам’янці Сергій Борисович висловив думку, що селище цілком спроможне й об’єднання їм ні до чого. Також ці слова неодноразово лунали на засіданнях селищної ради.Поведінка Сергія Філіпенка, Сергія Москаленка та інших представників влади міста та селища здається дивною. Автоматично виникає питання... Навіщо було збирати людей, аби потім їх так залишити без прийняття логічно завершеного рішення?

Решта людей, які були спантеличені поведінкою представників влади міста та селища, продовжували слухати Ліану Пересадченко, яка озвучила про нагальну необхідність прийняти рішення щодо добровільного приєднання селища до міста до кінця цього року, тому що у 2020 році це рішення буде прийматися на рівні Президента. Також, на її думку, ймовірність приєднання селища до Суботців існує. А довід її такий: Знам’янка є спроможною сама по собі, де проживає приблизно 20 тис. населення, що не можна сказати про Суботці. Тому влада в Києві може вирішити на користь Суботців і приєднати селище до них.


Після почутого, було прийняте рішення про створення президії громадських слухань та лічильної комісії. З рештою, присутні одноголосно (94 “за”) проголосували за приєднання територіальної громади селища Знам’янки Другої до об’єднаної територіальної громади м. Знам’янки. Рішення громадських слухань передали до селищної ради, яка має розглянути його на наступній сесії. У разі позитивного рішення селищної ради, питання добровільного приєднання селища до міста буде розглядати Знам’янська міська рада, а потім Кіровоградська обласна рада.Отже, наступний крок — це рішення селищної ради. Чи підтримує вона? Адже, на слуханнях були присутні лише два депутати з 22: Василь Зінченко та Сергій Цимбал. А селищний голова Сергій Москаленко відкрито виказує зовсім протилежну позицію.

 Відео громадських слухань - https://www.youtube.com/watch?v=Z1-gCSfAhfw&feature=share

Наталка Хандусенко

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges