komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

На Кіровоградщині фактично утворилась ще одна ОТГ- Суботцівська

4.12.2019

 На 10 грудня 2019 року призначено засідання Суботцівської та Богданівської сільських рад, під час яких планується ухвалити остаточне рішення про створення Суботцівської ОТГ -  повідомляє Кіровоградське РВ АМУ. 

Історія визнання Суботців потенційним центром ОТГ у Знам’янському районі сягає 2015 року. Саме тоді, після ухвалення першого проекта Перспективного плану Кіровоградщини, де цієї громади взагалі не передбачалось,  суботчани і мешканці навколишніх територій заговорили про намір  змінити ситуацію і таки домогтись створення в районі трьох ОТГ: Дмитрівської,  Знам’янської та Суботцівської. Наполегливість і послідовність зроблених тоді кроків призвела до того,  що з 2017  на мапі потенційних ОТГ області   з’явився центр ОТГ - Суботці. Наступні три роки питання конкретизації намірів об’єднання час від часу піднімалось,  але через різні причини так і не було реалізовано.

Активно за створення ОТГ взялись  наприкінці серпня 2019. На засіданні сесії Суботцівської сільської ради було прийнято рішення «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад». За результатом рішення того ж дня. сільським головам Богданівської, Володимирівської, Казарнянської, Трепівської, Мошоринської та Петрівської сільських рад було  вручено листи з пропозицією щодо добровільного об’єднання територіальних громад вказаних територій. З 6 сільських рад Знам’янського району позитивну відповідь отримали тільки від Богданівської сільради, з якою і розпочали процес об’єднання.

Нині, Суботцівська та Богданівська сільські ради отримали затверджені   Кіровоградської ОДА висновки на відповідність Конституції та законам України  «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Після затвердження остаточних рішень, облдержадміністрація буде мати усі підстави направити в ЦВК клопотання про призначення перших виборів у Суботцівській ОТГ.

«Наразі, важко прогнозувати, коли саме ЦВК призначить перші вибори у таких, як Суботцівська новостворених ОТГ. Можливо, це буде весною, але не виключено, що вибори відбудуться  у жовтні 2020.   У будь-якому випадку на прямі міжбюджетні стосунки з державою  всі новостворені ОТГ перейдуть вже у 2021 році», -  коментує консультант з правових питань Кіровоградського РВ АМУ Вікторія Нижник.

Валентина Остапчук, консультант з комунікації Кіровоградського РВ АМУ.

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges