Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Днями обстежено об’єкти централізованого та децентралізованого водопостачання на території Трепівської сільської ради

26.06.2020

Комісією (представники Знам’янського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області) встановлено, що на території сільської ради з восьми колишніх господарчо-питних водогонів функціонують лише два – водогін ВАТ «Трепівська сільгосптехніка» в селі Трепівка та водопровід у селі Копані. 

ВАТ «Трепівська сільгосптехніка» не використовує водопровідну воду. Така вода подається в селі Трепівка лише населенню вул. Шкільна. Дозвіл на спецводокористування відсутній. Підприємство через економічний стан не спроможне утримувати водогін, тому, зі слів керівника, неодноразово зверталось до сільської ради щодо передачі водогону в комунальну власність. Однак питання не вирішене, відтак водопровід утримується за рахунок громадян, які відшкодовують вартість електроенергії, ліквідації технічних поривів на водомережі тощо. Планові профілактичні заходи з ремонту, дезінфекції, очистки, досліджень якості води у джерелі водозабору, водонапірній вежі та водомережі не проводяться. Водокат не проходить профілактичні медичні огляди та не має медичного допуску до роботи в сфері питного водопостачання.

Джерелом водозабору є шахтний колодязь, розміщений у цегляній будівлі. Ґрунтові води, якими живляться колодязі, не захищені від зовнішнього забруднення. Зона суворого санітарного режиму водозабору не обгороджена. Неподалік від колодязя, в зоні санітарного режиму, мешканці ближнього села Поляна створили сміттєзвалище. Під стінами будівлі в теплий період випасається велика рогата худоба.

У с. Копані водопровід, що забезпечував у попередні роки водою колишні ясла-садок, молочнотоварну ферму СВК «Маяк», функціонує лише для потреб населення вулиці Молодіжна. Водозабір здійснюється з шахтного колодязя, побудованого ще в 60-ті роки минулого сторіччя. За час експлуатації колодязь не очищався від намулу. Колодязь розташований в цегляній будівлі, перекритій шифером. Дах протікає, і під поліетиленовою плівкою, що ущільнює стелю, збирається вода. Зона суворого санітарного режиму не обгороджена. Поряд розташовані городи громадян. Як і в попередньому випадку, водопровід не прийнято в комунальну власність сільради та утримується за рахунок споживачів. Відповідальної особи немає, планові профілактичні заходи з ремонту, дезінфекції, очистки, досліджень якості води з водомережі не проводяться. Водокат не проходить бактеріологічні профілактичні медичні обстеження та не має медичного допуску до роботи в сфері питного водопостачання.

Інша частина населення сіл Трепівка та Копані, а також мешканці населених пунктів Топило, Ново-Трепівка, Зелений Гай користуються водою з громадських та індивідуальних колодязів. 

Сільською радою частково проведено інвентаризацію шахтних колодязів, виділено колодязі громадського користування, але їх не прийнято в комунальну власність територіальної громади та не передано на баланс спеціалізованому комунальному підприємству. З боку сільської ради не виділяються кошти та не проводяться заходи щодо ремонту, очистки, профілактичного гіперхлорування та виробничого дослідження якості води. Відповідно на громадські колодязі не видано санітарні паспорти. З огляду на перелічене вище сільським головою, виконкомом сільради не виконуються вимоги щодо забезпечення населення та організованих колективів доброякісною питною водою, здійснення контролю за якістю води, інформування населення про якість води і тим самим не виконуються вимоги законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 30), «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» (ст.13),  «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (ст.18).

Сільському голові надано відповідні рекомендації.

За інформацією Знам’янського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges