komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

"Доволі часто ми відповідаємо не тільки за себе..."

9.09.2020

Написати про те, як людина хворіє чи перехворіла на коронавірус для кожного журналіста – то є виклик. У мережах, у жвавому обговоренні цієї теми, просто між людьми, на стільки діаметральні думки: одні вірять і знають факти важкого перебігу захворювання, інші - називають це все неправдою, вигадаками, маніпуляціями і так далі. Тож, не лишаться нічого іншого, як мати свій власний шлях пошуку правди... 

Офіційні джерела на сьогодні констатують, що вцілому у м. Знам’янка та районі перехворіло 16 осіб (10-місто, 6-район), є один летальний випадок. Пошуки того, хто б був хворим чи перехворів розпочалися ще від початку оголошення загальнодержавного карантину. Не бажаємо вдаватись до подробиць, чого саме наслухались журналісти KOMORA.INFO від тих, хто міг би стати співрозмовником. Втім, це вже не має значення, адже нещодавно до редакції звернулась жінка, яка погодилась на розмову про те, як вона перехворіла на коронавірус і що саме вона бажає донести для загалу людей.


Ми не називаємо її імені, бо розуміємо, що це може нашкодити її спокою.


⦁ Як і коли Ви дізнались про те, що маєте діагноз коронавірус?
⦁ Наприкінці липня, після відпочинку у одному з південних курортів України, ми з чоловіком повернулись додому. За чотири дні захворів чоловік. У нього почало боліти горло, виник кашель і піднялась температура 38,5, але її можна було збити. Одразу телефоном ми звернулись до свого сімейного лікаря і розповіли їй усі симптоми, отримали перелік рекомендацій і направлення на ПРЛ-тестування на коронавірус. Забір аналізів робили у нашій міській лікарні, тестування безкоштовне. Отримали результат – він був негативний. Також був зроблений рентген легенів, ніяких запалень не виявили. Сімейний лікар призначила відповідне лікування. За кілька днів зле стало мені. Я теж відчула біль у горлі і велику слабкість. Зазвичай я переношу застуди на ногах, але цього разу я не могла навіть ходити... Температура тіла не піднімалась більше 37 градусів, але я повністю втратила нюхові і смакові рецептори. Я теж звернулась до свого сімейного лікаря. Теж отримала направлення на ПЛР-тест. Дуже швидко медперсонал міської лікарні взяли всі необхідні аналізи, а вже навечір того ж дня мені зателефонували і сказали, що результат тесту позитивний.


⦁ Як Ви відреагували на таку «новину» про стан свого здоров’я і якими були Ваші дії?
⦁ Перша моя реакція - турбота за моїх найрідніших, близьких та сусідів. Я розуміла, що маю бути відповідальною перед ними в першу чергу і ізолюватись. Одразу я проаналізувала з ким я спілкувалась і кому можу нашкодити. У той же вечір я зв’язалася зі всіма з ким контактувала та попередила їх про своє захворювання. Я отримала чіткі рекомендації лікаря, яка порадила багато пити і лежати. Температури у мене не було, тож спеціального лікування не призначалось, я полегшувала ліками біль у горлі. Була дуже сильна слабкість.


⦁ Як медпрацівники і контролюючі органи стежили за Вашим станом?
⦁ До мене зателефонували з Кропивницького СЕС, уточнили весь перелік контактних осіб. До всіх цих людей потім приїхали і попросили підписати згоду про самоізоляцію .


⦁ Як проходив перебіг Вашого захворювання?
⦁ Я не помітила як пройшло перші 8 днів, бо було погано. Змушувала себе їсти, але смаків не відчувала взагалі. Весь інший час я лежала. Відчувалась постійна спрага. На 9 день захворювання у мене зник біль у горлі, але я не відчувала смаку і запаху. На 12-ий день я почала трохи відчувати з усіх смаків солодкий. Важко стверджувати, що одна я перехворіла Covid 19 - просто мій випадок був зафіксований. Наприклад, у мого чоловіка проміжок між тестами був приблизно 18 днів, тому він міг перехворіти безсимптомно. Усім іншим контактним особам робили тест наприкінці самоізоляції, хоча, на мою думку, логічно робити тест на початку та вкінці самоізоляції, бо ці особи також можуть бути носіями вірусу і в такому випадку їх також потрібно фіксувати як захворівших.


⦁ Як реагували люди на Вас як носія коронавірусу?
⦁ На 14 днів до контактуючих зі мною приїхали фахівці СЕС. Вони зробили всім ПРЛ-тест. У всіх виявився негативний результат. Я мала право казати, що я одужала, але я не пішла на вулицю. Наступного дня я вийшла і зустріла сусідів, які були дуже привітними. Втім, під час самоізоляції ставлення людей було дещо іншим. Телефонували знайомі і питали, як мій стан в реанімації? Потім таку ж версію поширювали і у нашому місті, додумуючи свої варіанти, як їм того хотілося. Два тижня ми з чоловіком чули різні варіанти неправди про моє захворювання... Мені здалось, що насолодою для обговорення був не сам коронавірус, який діагностували, а можливість поговорити про це... І чи правда це? Так, це правда і що? На жаль, тестування дуже незначне, враховуючи кількість населення в країні. Наприклад, в один день обласний центр може зробити до 200 тестів і немати захворівших - так то ж крапля в морі. Я повірю кожній людині, що вона хворіла на цей недуг, навіть якщо зважати, що я не мала важку форму хвороби. Це важка хвороба... Дякую медсестрам міської лікарні, які ввічливо пояснили мені, які треба зробити процедуру, щоб взяти зразки слизу з носа. Все тактовно і виховано. Люди, які приїздили додому з СЕС виглядали як «космонавти» у захисних костюмах, але були привітними. Виникало відчуття тільки допомогти їм. Дякуємо нашому сімейному лікарю, вона звонила щодень і питала про мій стан та стан мого чоловіка.


⦁ Ваше лікавання вдома було за власний рахунок?
⦁ Так, я купувала за власні кошти ліки від горла і все що було потрібним.


⦁ Що Ви б хотіли сказати всім людям, щодо правил власної безпеки та самозахисту?
⦁ Я хочу нагадати людям, що в такий час доволі часто ми відповідаємо не тільки за себе, а й за все суспільство в цілому – це і наша родина, сусіди та просто незнайомі люди. Саме тому треба бути максимально уважним до стану свого здоров’я, ми повинні дотримуватись гігієни рук, захисту обличчя, тримати дистанцію, це прості речі, але є такими важливими.


Спілкувалась Оксана Войчишина


Матеріал створений за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки.

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges