Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

З якими проблемами зіткнувся відділ освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради під час дистанційного навчання?

17.09.2020

З 12 березня 2020 року у закладах освіти Знам’янки розпочався карантин та була запроваджена дистанційна форма навчання, до якої, нема чого приховувати, ніхто не був готовий: ані вчителі, ані учні, ані батьки.

У квітні, коли стало зрозуміло, що карантин триватиме далі, відділом освіти з метою вивчення стану організації дистанційного навчання було проведено онлайн-опитування здобувачів освіти, учнів та педагогів.

Опитування проходило з 6 по 23 квітня 2020 року, в ньому взяли участь 180 респондентів: керівники закладів загальної середньої освіти - 3, педагогічні працівники - 29, учні 8-11 класів - 39 та їхні батьки — 101.

Були визначені такі труднощі та проблеми дистанційного навчання під час карантину:

Організаційні та навчальні

 • Відсутність розкладу та/або його неузгодженість.
 • Онлайн-трансляції та комунікація через різні платформи.
 • Невідповідний обсяг завдань і онлайн-уроків (забагато/замало).
 • Діти не розуміють нові теми та пояснення.
 • Відсутній контроль за виконанням завдань та оцінювання.
 • Відсутність живого спілкування з учителями.
 • Батьки не мають достатньо знань, щоб допомогти дітям.

Психоемоційні

 • Відсутність у дітей вміння вчитися самостійно.
 • Низька мотивація до навчання.
 • Напруга через страх допустити помилки.
 • Надмірне навантаження учнів.
 • Несприйняття учнями та батьками дистанційного навчання як такого.

Технічні

 • Відсутність чи застарілість комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення в  сім’ях та у вчителів.
 • Недостатній рівень IKT-компетенцій у вчителів та батьків.
 • Погана якість інтернет- та/або мобільного підключення.
 • Відсутність єдиної онлайн-платформи для дистанційного навчання.

Дистанційна форма навчання неможлива без доступу до Інтернету. На щастя, у Знам’янці невелика кількість малозабезпечених сімей, які зовсім не мають необхідної оргтехніки для цього. Але існувала інша проблема: один комп’ютер або планшет на декількох дітей в родині.

Під час карантину освітні послуги надавалися з використанням дистанційних технологій. Відділом освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради було розроблено пропозиції та рекомендації керівникам закладів  освіти міста щодо організації навчальних занять із застосуванням дистанційних форм та платформ: переважно це були Google Classroom, “На Урок”, активно використовували педагоги Zoom та Viber.


Людмила Клименко, начальниця відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради, зауважила: “З початку карантину не всі вчителі та учні були готові до дистанційного навчання. Починали працювати через електронну пошту та різні месенджери у соціальних мережах. Швидко прийшли до висновку, що це неефективно.

З метою вдосконалення дистанційного навчання були проведені певні заходи: онлайн-засідання міських методичних формувань, навчання з охорони праці тощо. Усі вони були направлені на швидше опанування педагогами платформ для дистанційного навчання. З часом зрозуміли, що рукописні завдання не є дієвими, а вчителям складно перевіряти такий об’єм інформації, тому перейшли на тестування. Наприклад, якщо за розкладом була хімія, то учень в цей час повинен був мати дистанційний урок з цього предмету".

- Людмило Анатоліївна, а які труднощі долали заклади освіти під час дистанційного навчання?

 - Це були негативні фактори. Наприклад,  недолік тестування — це доступність результатів лише протягом 30 хв, тому батьки після роботи не мали змогу перевірити результати дітей. Також, через відсутність системи оцінювання дистанційного навчання, було складно відслідковувати динаміку навчального процесу, що потім викликало складність у підведенні підсумків викладання навчальних матеріалів, відповідно виконанню державних програм. Результати навчання стали відомі батькам у кінці травня. Я, як мама, зрозуміла, що потрібно було вести щоденник.

Інша проблема – це недостатній рівень володіння інформаційно-комунікаційними технологіями. Ми усі є користувачами соцмереж, але, як виявилося, для оволодіння навчальними платформами потрібні окремі цифрові навички.

- Чи звітували педагоги чи керівники шкіл про роботу під час дистанційного навчання?

- Кожен вчитель наприкінці семестру заповнює таблицю про кількість годин, відповідно до календарного планування та кількість фактично відпрацьованих. Працювали з директорами закладів, щоб вони встановили дієвий контроль над педагогічними працівниками. Педагоги під час карантину працювали за потижневими індивідуальними планами роботи, затвердженими керівниками закладів. В кінці кожного тижня відповідно до цих планів вчителі звітували про стан виконання навчальних програм.

У наступній статті торкнемося теми результатів ЗНО та перемоги учнів у всеукраїнських олімпіадах, що є головними показниками оцінювання якості надання освітніх послуг.


Наталя Хандусенко 

Матеріал створений за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки.

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
 • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges