Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Як правильно заповнювати бюлетень на місцевих виборах. Пояснює ОПОРА

26.09.2020

Громадянська мережа ОПОРА опублікувала покрокову інструкцію як правильно заповнити бюлетень на виборах місцевих органів влади 2020 року. 2020 року виборці будуть вперше обирати місцеві ради й очільників міст та громад за новою виборчою системою – пропорційною із відкритими списками. Така система діятиме у всіх громадах, де кількість виборців становитиме понад 10 тисяч. У менших громадах діятиме вже знайома українському виборцю мажоритарна система. 

Отримавши шість різнокольорових бюлетенів на дільниці, виборцю необхідно буде проголосувати у кожному з них. Бюлетені для виборів сільського, селищного, міського голови будуть виконані за традиційним зразком, і виборцю буде достатньо просто позначити обраного кандидата у відповідному полі бюлетеня. А от бюлетені для виборів депутатів до місцевих рад потребують додаткових дій, для того, щоб бути заповненими правильно.

Для того, що проголосувати за обраного кандидата та політсилу необхідно буде здійснити наступні кроки:

- Зробити позначку у лівому стовпчику квадратних полів бюлетеня навпроти назви місцевої організації політичної сили, за яку виборець вирішив віддати свій голос.

УВАГА! Позначку необхідно зробити ЛИШЕ в одному квадраті. Якщо в бюлетені будуть позначки навпроти більш як однієї політичної сили, він буде визнаний недійсним.

- Обрати прізвище кандидата від політичної сили, навпроти якої зроблено позначку у бюлетені. Список кандидатів із порядковими номерами буде надрукований на правій стороні бюлетеня навпроти назв політичних сил.

- Ввести номер обраного кандидата зі списку у поле з трафаретом праворуч від квадратних полів, у яких робилася позначка під час вибору політичної сили, у форматі двох цифр: 01-09 для кандидатів з номерами від 1 до 9 і 10 та вище для всіх наступних.

УВАГА! Вводити номер кандидата зі списку потрібно лише у полі з трафаретом. Підкреслювати чи якось інакше виділяти прізвище кандидата у списку НЕ ПОТРІБНО. Якщо позначити прізвище кандидата неправильно, бюлетень буде визнано недійсним.

Тільки після виконання цих кроків бюлетень вважатиметься заповненим правильно, і його можна буде вкинути до виборчої урни, таким чином завершивши волевиявлення на місцевих виборах.

24 вересня на своєму засідання Центральна виборча комісія затвердила такі форму та колір бюлетенів, які використовуватимуться на місцевих виборах цієї осені:

  • бюлетені блакитного кольору – для виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної ради;
  • бюлетені світло-зеленого кольору – для виборів депутатів районної ради;
  • бюлетені світло-жовтого кольору – для виборів депутатів міської ради;
  • бюлетені світло-сірого кольору – для виборів депутатів районної у місті ради;
  • бюлетені кремового кольору – для виборів депутатів сільської, селищної ради;
  • бюлетені світло-рожевого кольору – для виборів сільського, селищного, міського голови;

Джерело - https://suspilne.media/

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges