Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Знам’янські школи: у новий навчальний рік з новим обладнанням

29.09.2020

Реалізація концепції «Нова українська школа» та впровадження проєкту “Сучасна шкільна їдальня” відбувається за рахунок державної субвенції та місцевого бюджету. Наприклад, у Знам’янці було витрачено понад 1 млн грн. Що придбали за ці кошти, розповідає Людмила Клименко, начальниця  Знам’янського відділу освіти.

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки, яка розпочалась  у 2017 році. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті.

- Людмило Анатоліївно, як відбувається реалізація концепції “Нова українська школа” у Знам’янці? Що нового в цьому навчальному році? 

- У наших школах майже 50 педагогів початкових класів, які навчають  учнів   відповідно до концепції «Нової української школи». Усі вони минулого навчального року взяли участь у тренінгах та очних сесіях  з проблеми «Особливості  реалізації концептуальних засад  Нової української школи» та «Інтелект України».

На реалізацію концепції «Нова українська школа» отримали освітню субвенцію, яку виділяє держава  на умовах співфінансування -  30% з міського бюджету. Ці кошти направлені на покращення матеріально-технічної бази шкіл.

Придбали 17 планшетів -  149 005 грн, для перших класів 315 комплектів одномісних учнівських парт та стільці до них - 343 980 грн, тумби (12 шт), шафи (4 шт) та м’які крісла-мішки (80 шт) -  146 880 грн, дидактичні матеріали для початкової школи, 225 шт - 226 710 грн.

Через те, що Кабмін розділив освітню субвенцію на придбання засобів навчання та обладнання для НУШ на вересень-жовтень, забезпечення Нової української школи ще триває.

З міського бюджету було виділено 550 тис. грн на покращення матеріально-технічної бази для НВК 2 та 3: вже встановили 4 мультимедійних інтерактивних комплексів у НВК 2, триває закупівля ще 6 таких комплексів вартістю 140 700 грн, придбали для НВК 3 кабінет біології під ключ (класна кімната повністю забезпечена усім необхідним для вивчення предмету, від меблів до матеріально-технічної бази) -  268 050 грн.


Шкільні їдальні

Безкоштовним гарячим харчуванням у школах міста охоплено 1565 школярів, це учні 1-4 класів та учні 5-11  класів з числа категорійних. Вартість одноразового гарячого харчування становить 18,00 грн. на день.

У  48 школах Кіровоградщини реалізують проєкт “Сучасна шкільна їдальня”,  в рамках якого  пеpедбачається оновлення обладнання, pемонт хаpчоблоків і зміна меню. 

На пpидбання нового обладнання виділили 11,5 млн гpн (9,4 млн гpн – із деpжавного бюджету, а 2,1 млн гpн – із місцевих бюджетів).

Важлива складова pеалізації пpоєкту – зміна підходів до оpганізації хаpчування. Йдеться пpо пpиготування стpав за новими pецептами, pозpобка дабл-меню (дітям пpопонуватимуть дві-тpи стpави на вибіp) і мультипpофільне хаpчування за пpинципом «шведського столу».

- Як цей проєкт втілюється у нашому місті?

- За межами проєкту вже був виконаний певний обсяг робіт щодо поліпшення стану шкільних їдалень та створенням належних умов для якісного харчування дітей: проведена паспортизація харчоблоків, організоване підвезення питної води для приготування їжі,  частково оновлено меблі, посуд.

Регулярно проводиться анкетування батьків щодо рівня задоволеності та отримання пропозицій; організовано день відкритих дверей за участю батьків з можливістю продегустувати страви, які запропоновані до вживання дітям, поспілкуватися з керівником закладу та проаналізувати рівень надання послуг харчування в освітньому закладі. Запроваджено рубрику про організацію харчування, яка щоп’ятниці оприлюднюється на сайті відділу освіти та у соціальній мережі «Фейсбук».

Щодо проєкту “Сучасна шкільна їдальня”, він реалізовується в двох закладах міста: НВК №2 та №3. Фінансування відбувається за рахунок державної субвенції, це 319 715,00 грн, та 30% з міського бюджету.

Ці кошті направлені на ремонтні робити у харчоблоках, покращення технічної бази і запровадження  нового підходу до організації харчування за системою Євгена Клопотенка.

В обох НВК були проведені поточні ремонти: заміна кахлю та водоканалізаційних мереж, придбали марміти для перших та других страв.  Придбано трисекційні мийки, варильний котел, плиту, холодильне обладнання, столи з нержавіючої сталі, жарочну шафу.


Наталя Хандусенко

Матеріал створений за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки.

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges