Спорт

7-топ спортивних успіхів Знам’янщини

29.12.2018

За 2018-ий рік дуже багато спортсменів Знам’янщини посідали найвищі Олімпи. Сьогодні ми пригадаємо імена тих, хто прославляє наш край, хто своєю титанічною щоденною працею має почесне право бути в ТОП-кращих спортсменів.

Цього року минуло рівно два роки від заснування в Знам’янці Академії снукеру України. За ці два роки спортсмени  вже взяли участь у  трьох  Всеукраїнських турнірах - це Чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 26 років та  два Чемпіонати України серед жінок 2017 і 2018 років, є успіхи і досягнення!

Вихованці Знам'янського клубу єдиноборств "PIT-FIGHTER"  повертаються додому з нагородами з усіх змагань, де беруть участь. Це і обласні чемпіонати - Роман Ткаченко (у віковій категорії 10-11 років) посів перше місце, Леван Паниєв (у віковій категорії 12-13 років) - перше місце, Микола Царуш (у віковій категорії 14-15 років)  теж перше місце. Друге місце і срібні медаль виборов у підсумку змагань  Іван Федорченко (вікова категорія 10-11 років). Андрій Олексенко, Тимофій Жабко та Микола Загорулько серед спортсменів 10-11 років стали третіми. А відомий своїми перемогами Влад Ільїн , у  2018-му ввійшов до складу збірної України, яка у королівстві Бахрейм з 11 по  17 листопада  взяла участь у Чемпіонаті світу з ММА. 25-27 травня 2018 у м. Житомир відбувся Чемпіонат України зі змішаних єдиноборств ММА. Знам’янчанин, вихованець клуба «Піт-Файтер» Михайло Сайфудінов став бронзовим призером.

Цього року 2 червня у місті Новомиргород відбувся Чемпіонат області з греко-римської боротьби, вихованці секції греко-римської боротьби (тренер Владислав Манін) Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи м. Знам’янка повернулись зі змагань з нагородами. Чемпіонат області з греко-римської боротьби передбачав участь дітей 2003-2005, 2008-2011 років народження. Знам’янські спортсмени показали чудові результати: Амід Баладжаєв – 1 місце,Микола Квашницький - 1 місце, Ілля Савченко  - 2 місце, Олександр Чорний - 2 місце, Назар Розборський Назар - 3 місце, Данило Берест -  3 місце.

Клуб спортивного бального танцю «Фурор-Данс» продовжує збирати на теренах Знам’янки кращих танцівників Кіровоградщини і не тільки. 4 листопада у міському Палаці культури Знам’янки відбулося свято танцю  - «Танцювальний марафон 2018». Кращими серед знам’янчан вихованців Євгена Суботіна та Аліни Вустілки стали: перші місця: Діана Іванова  (Соло діти "Н"); Марія Чучко(Соло ювенали 1 "Н"); Адель Іванюк (Соло ювенали 2 "Н"); Андрій  Камінський – Мілана Красножон  (Діти "Н"); Богдан Козін - Зарина Тюпа (Ювенали 1 "Н"); Олександр Ніколайченко – Марія Крук (Ювенали 1 "Е" Європейська  програма); Даша Бричка (Соло "Д" Латиноамериканська програма); Софія Пожар (Соло "Д" Европейська програма); Дмитро Мєрнов – Юліана Булино  (Юніори 1+2 "Д" Латиноамериканська програма). Крім того, багато юних знам’янчан вибороли перше та друге місця.

15-20 лютого 2018 у Львові відбувався зимовий чемпіонат України з велотреку. На цих змаганнях успішно виступили вихованці відділення велоспорту Знам’янської районної КДЮСШ (с. Мошорине, тренер – Вадим Кива).

Софія Шевченко у змаганнях серед юніорок здобула чотири нагороди – три золоті (гіт 500 метрів з ходу, командна гонка переслідування 3 км, групова гонка 40 кіл) та одну срібну (у кейтерінгу).

У змаганнях серед жінок Віра Борисюк у командній гонці переслідування посіла третє місце на Чемпіонаті України. Максим Мамчик у змаганнях серед юніорів здобув три нагороди – виграв командному спринті, посів друге та третє місця відповідно у спринті та гіті 200 метрів з ходу. Алла Марущук стала бронзовою призеркою чемпіонату України у груповій гонці вибування серед дівчат. Сергій Сидор у груповій гонці «Темпо» серед юнаків посів третє місці.

Загалом вихованці відділення велоспорту Знам’янської районної КДЮСШ здобули 10 нагород – чотири золоті, дві срібні та чотири бронзові.

Під керівництвом Олексія Холодного у Знам’янці розвивається бокс, протягом всього року юні спортсмени беруть участь у різних змаганнях. Так ще на початку 2018-го року учні молодшої школи продемонстрували свої боксерські здібності під час  змагань «Першість Знам’янського району з боксу серед молодших школярів», які відбулися 17-18 лютого на базі спортивного клубу Громадської організації «Нове покоління». Хлопчики зі Знам’янки, Суботців та Кропивницького боролися за звання кращого боксера району, в результаті маємо 8 перших місць, 3 других та 3 третіх.

10 липня у опорному навчальному закладі «Петрівський НВК «Дошкільний навчальний заклад – ЗШ І-ІІІ ступенів» відкрито новий футбольний майданчик.

Спортивний майданчик збудовано за типовим проектом у рамках державної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». Об’єкт – футбольний майданчик із сучасним штучним покриттям розміром 22 м х 42 м. Футбольний майданчик огороджене металевою огорожею. Усі роботи з реконструкції виконано за рахунок коштів  Петрівської сільської ради, обласної та районної державної адміністрації. Вартість робіт за проектом становить кошти сільської ради – 375,0 тис. грн., районний бюджет – 374,5 тис. грн., державний бюджет – 749,5 тис.грн. Зараз у селі Петрове мешкає 89 дітей дошкільного віку та 201 школярів; діє спортивна секція з футболу.