komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Спорт

Два особистих перших місця та командне «срібло» юних знам’янських гросмейстерів на чемпіонаті області

8.07.2019

6 липня 2019 року місто Долинська приймало Чемпіонат області серед дитячих шахових клубів, у якому взяли участь, окрім господарів, команди Знам’янки, Новоукраїнки, Олександрії, та з юних гравців Долинської та Кропивницького було сформовано команду «Пішачки». Турнір відбувся за сприяння Долинської райдержадмінстрації (голова Сергій Омельченко), мецената Максима Собка та адміністрації РБК «Червона калина», де й проходили змагання. 

Як розповів голова Федерації шахів та шашок Долинського району та головний суддя турніру, майстер ФІДЕ Олег Чижиков, це другий командний чемпіонат області, але по суті перший турнір обласного рівня, який відбувався за міжнародними стандартами з додаванням часу, адже забезпеченість сучасними електронними шаховими годинниками дозволила провести партії за системою 15 хвилин плюс 10 секунд за кожний хід. До того ж, усі команди грали в однакових умовах: однакові комплекти фігур, дошки, годинники; було облаштовано місце для аналізу партій не в ігровому залі. У перервах учасники чемпіонату мали змогу підкріпитися чаєм і смаколиками.

Юні знам’янські гросмейстери – вихованці шахового клубу «Біла тура» та тренера Максима Ковальчука – за сукупністю могли б претендувати на титул авторів найбільш тривалих партій на турнірі. Так у стартовому турі, де жереб звів наших земляків з командою Новоукраїнки, найдовшим виявився двобій на першій дошці. Украй непоступливим для Дмитра Борзенка виявився новоукраїнець Влад Луцаєвський. Проте №1 команди Знам’янки на цьому чемпіонаті таки змусив суперника капітулювати, й наші земляки завершили перший раунд з абсолютним результатом.

У наступному турі знам’янчанам випало грати фактично з головними конкурентами, першою командою Олександрії, і найтриваліша партія була саме в цьому протистоянні, але вже на другій дошці. Матвій Борзенко і Максим Жежеря марно сподівалися на помилку суперника – зрештою, і в цьому двобої, та й у командній дуелі загалом була зафіксована нічия. Але найдовша партія всього чемпіонату пройшла без участі знам’янчан: її розіграли вже згаданий Максим Жежеря та Тимур Поліщук з Долинської, двобій яких у третьому раунді тривав майже годину, хоча після того, як на дошці лишилися по королю та турі, усе вказувало на нічийний результат. Але суперники вперто відіграли дозволені правилами 50 ходів без взяття фігур, і лише після цього було суддями було зафіксовано нічию.

 

Вирішальним для команди Знам’янки виявився четвертий тур. Наші земляки зазнали не дуже логічної поразки у двобої із суперниками з Долинської (1,5:2,5), при тому що в попередньому раунді долинці змогли видряпати лише пів очка в протистоянні з «Олександрією-1», причому якраз в тій самій найдовшій партії чемпіонату. У фінальному турі знам’янчани долають «Олександрію-2» з рахунком 3:1, проте перша команда з Олександрії вже недосяжна.

Таким чином, на Чемпіонаті області серед дитячих шахових клубів у старшій віковій групі перше місце здобуває «Олександрія-1», зі «срібним» результатом фінішує команда Знам’янки. У молодшій віковій групі перше місце виборюють господарі з Долинської, медалі срібного ґатунку здобуває друга команда з Олександрії, на третю сходинку піднімаються юні гросмейстери з Новоукраїнки. Окрім визначення переможців командного заліку, було нагороджено й кращих на кожній дошці. На першій та четвертій рівних не було олександрійцям Геворку Абовяну та Діані Урсаті відповідно. А на другій та третій дошках найкращі результати у наших земляків Матвія Борзенка та Нікіти Пуляєва відповідно. Також в рамках командного чемпіонату області відбувався й турнір майбутніх чемпіонів, де перемогу серед хлопців здобув ще один знам’янчанин Максим Толкущий.

Дмитро Шульга

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges