Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Війна

УХВАЛИТИ ЗАКОН ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ - НЕ ЗНАЧИТЬ ВИРІШИТИ ПИТАННЯ

12.06.2018

Як правило, найкращим вирішенням різних проблем - є їхнє законодавче врегулювання (усунення наявних прогалин чи більш точне прописання норм права). Однак,  після кількох хвилин радощів від прийняття закону і кількох місяців зусиль від його просування постає головне питання: чи буде  працювати  Закон про звільнення і яким буде конкретний механізм?

Важливими, втім не єдиними прикладами в цьому сенсі є два  основоположних питання для наших воїнів:
1) Право на звільнення.
2) Компенсація за піднайм житла.

  1. ПРАВО НА ЗВІЛЬНЕННЯ.
    Вже минуло півтора місяця з дня подання закону 6052 Президенту на підпис (щодо подолання проблеми "безтрокової військової служби"). Нагадаємо, що відповідно до Конституції України у Президента було 15 днів для ухвалення рішення щодо підписання Закону чи його повернення до Верховної Ради зі своїми пропозиціями ("вето"). Цього зроблено не було.

Детальніше про процес ухвалення та проходження закону написано тут:

https://censor.net.ua/bl…/3062510/6052_nu_scho_pdpisav_chi_n

Відповідно до статті 94 Конституції "У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений". Отже, на даний час, керуючись даною нормою, закон 6052 вважається схваленим Президентом. Однак не є чинним, оскільки не підписаний і не оприлюднений ним. Хоча дана норма права зобов'язує виконати цю дію.

На сьогодні  немає жодної ясності, яким чином будуть надалі розвиватись події у цій сфері,  і коли буде підписаний цей закон. Військовослужбовці продовжують служити і не знають дати свого звільнення.

2) КОМПЕНСАЦІЯ ЗА ПІДНАЙМ ЖИТЛА
8 лютого, Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (№5027), яким встановлювалося, що у разі відсутності службового житла, військова частина зобов’язана орендувати його для військовослужбовців, а також членів їхніх сімей або за їхнім бажанням виплачувати грошову компенсацію за піднайм житлового приміщення.

Офіційний текст закону : http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2288-viii

Нагадаємо,  що відповідно до постанови КМУ № 450 від 26 червня 2013 р. раніше можливість отримати компенсацію за піднайм житла існувала лише в осіб офіцерського складу та курсантів вищих військових навчальних закладів.

Після ухвалення закону 5027 така можливість мала виникнути у всіх військовослужбовців. Ключове слово "МАЛА". Чи з'явиться вона насправді - достеменно невідомо. Справа в тім, що для того,  щоб механізм компенсації запрацював, необхідно ухвалити постанову Кабміну з цього питання (окрему або зміни до постанови № 450) після того Міноборони має ухвалити відповідний наказ. На даний час постанову не прийнято, а відтак механізм не працює. Хоча відповідно до абз. 2 п. 2 Прикінцевих положень Закону 5027 Кабінет Міністрів мав привести у відповідність до цього закону свої нормативно-правові акти (тобто внести зміни у постанову № 450) протягом 3 місяців з дня набуття ним чинності.

Сподіваємось, що вже найближчим часом порушені питання будуть вирішені, а військовослужбовці отримають ясність, перспективу і повагу до їхніх прав.

 

Антон Красов

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges