komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Війна

Вадим Кучер: «Хочемо, щоб помітили нашу роботу багато небайдужих людей, чим більшою буде допомога, тим більше ми зможемо виготовити скоб, «буржуйок»

26.10.2022

Про знам’янського коваля Вадима Кучера відомо багато. Він вже давно знаний, не тільки як майстер справи ковальства, а й громадський діяч у Знам’янці. Природна скромність  Вадима у  публічності  та  висвітленні власного волонтерства від часу війни, спонукали журналістів KOMORA.INFO розповісти про його діяльність. У  циклі статей «Дієва допомога волонтерів Знам’янщини» ця  історія стане пізнавальною для всіх, хто бажає знати на кому «тримається тил» воєнного часу.

Зустрічаємось з Вадимом у кузні, де кипить робота. Майстер, як господар, показує кожен куток двору, знайомить з чоловіками та жінками. Один біля печі вправляється із залізом, на наших очах виникає чергова скоба, які передають для  військових.

Дізнаємось, що з 24 лютого 2022 року ковалі команди Вадима Кучера почали варити «їжаки» (протитанкові), швидко все, що було використали, і кошти теж. Тоді ніби у повітрі літала думка, що це ненадовго, все мене  швидко…   Але ж не минуло. Ковалі перекваліфікувались у виробництво антен для прослуховування. Вадим розповідає, що після першого оголошення про підтримку та допомогу, одразу звідусіль відгукнулись люди.

  • Ми їздили «бусом» всім містом і збирали труби, - ділиться Вадим, - потім варили бронежилети, два наші зварювальники 5-го розряду винайшли спосіб, як це робити якісно. Хто тільки до нас  приїздив за  такою потребою… Зробили «броніків» ми дуже багато,  іноді я навіть не знав, кому я їх віддавав. Приходять люди, просять, ми й імен не питали, хто такі – віддавали і все. Доволі часто їдуть до нас військові за однією потребою, а разом з тим забирають ще скоби, або що інше. Наша команда – це ж не тільки я, це: Сергій Іванов, Дмитро Костюк, Ірина Сафронова, Ярослав, Олег,  Святослав – багато нас… Всі працюють на один результат – допомогти. Зазвичай так: сіли, поспілкувались, обговорили, що треба -  і кожен за роботу. Вся для ЗСУ робимо безкоштовно, без власного заробітку.  Витрачаємо власні кошти на матеріали, дякуємо коли люди дізнаються про потребу і допомагають теж. Жодного разу у команді ніхто не відмовився попрацювати для військових, ми патріоти…

 

Зараз ковалі займаються виготовленням «буржуйок», мобільних пічок для військових. Щоб всі розуміли одна «буржуйка» у мінімальних витратах – це півтори тисячі гривень. Тому зараз у нас є велика потреба у газових балонах, більше десятка  вже відправили військовим, ще 5 у роботі, але необхідність є постійна і дуже велика. Прошу, у кого є вдома непотрібні газові балони – телефонуйте  до Вадима Кучера за номером - +38-066-891-73-21.  Також будь-яка фінансова підтримка волонтерської справи ковалів буде віддячена.  Є потреба: у листовому металі, металеві труби діаметром 100, 110, 120 мм, петлі, електроди, круги та інше.

 

  • З кожного замовлення ми виділяємо кошти на потреби ЗСУ, - розповідає Вадим Кучер, - дуже багато вже зробили і ще робимо кованих скоб. Важко задовільнити потреби всіх, особливо важко відмовляти батькам військових, тому нікому не відмовляємо…  Хочемо, щоб  помітили нашу роботу багато небайдужих людей, чим більшою буде допомога, тим більше ми зможемо виготовити скоб, «буржуйок» і так далі… Ми вже чули у спину – «наживаються», кожному пропоную прийти і постояти біля нас один день і попробувати знайти користь на свій рахунок, я б сам хотів таке побачити…  Ми тісно співпрацюємо з волонтерами міста. Вони знають про наші «буржуйки», «турбіни» для приготування їжі. Останній мій особистий винахід – переносна квадратна пічка для приготування їжі. Хочемо започаткувати практику такого виготовлення для швидкої мобільності військовими зручних печей з ручками.

Всі, хто бажає допомогти знам’янським ковалям у їх волонтерській діяльності для військових – звертайтесь до Вадима Кучера (+38-066-891-73-21).

Спілкувалась Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges