Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Люди

Громадський контроль за владою: практичні інструменти

10.07.2017

До початку комплексної реформи місцевого самоврядування, а також прокуратури та правоохоронної системи, контроль за місцевою владою в Україні покладався в основному на державу. Раніше «центр» повністю контролював владу на місцях, в першу чергу прокуратура, яка відстежувала всі документи. Місце прокуратури частково почав займати громадський контроль. Децентралізація набирає обертів. Роль умовного «центру» зменшується, а роль громади зростає. Такі зміни знайшли своє підкріплення в чинному законодавстві:  стаття 17 Закону України «Про доступ до публічної інформації», покладає здійснення громадського контролю на всіх громадян України. Для цього тепер вже громадянам, а не прокурорам потрібен повний доступ до документації. Будь активним мешканцем, бо кожен з нас є господарем нашого міста!

З поширенням інтернету кардинально змінилися механізми обігу інформації та її контролю. Органи місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати всі рішення сесії ради, виконавчого комітету та розпорядження голови на офіційному веб-сайті ради, так само як протоколи сесій ради та засідань постійних депутатських комісій.

Всі ці документи місцевої влади набувають чинності в той день, в який вони оприлюднені, а право на публічну інформацію про роботу влади гарантується законом. Таким чином важливо знати не тільки день, коли документ було прийнято, але і день, коли документ було оприлюднено, тобто він набув в цей день чинності. Тому біля кожного документу ставиться дата оприлюднення. Така вимога частини 2 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Закон дає владі 5 робочих днів для оприлюднення. За порушення передбачена відповідальність. Зокрема, кодекс адміністративних правопорушень встановлює адміністративну відповідальність у випадку приховування публічної інформації — 420 грн. за кожен випадок.

Відповідно до статті 15, яка називається «оприлюднення інформації розпорядниками», а саме частини 1, п.2 розпорядники інформації зобов’язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності. Разом з тим, відповідно до частини 2, інформація, передбачена вище, підлягає обов’язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа.  У разі  наявності  у розпорядника  інформації  офіційного веб-сайту, така інформація оприлюднюється там із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.

Це може зробити кожен знам’янчанин!

! Читайте всі рішення та всі інші документи органів та посадовців влади в інтернеті. В 2014-ому році змінилася стаття 59 закону про місцеве самоврядування. З того часу всі нормативно-правові акти всіх видів оприлюднюються в інтернеті. Таким чином, всі документи голови грома-ди, виконкому, РДА, ОДА, управлінь, відділів, департаментів, а також місцевих рад набувають чинності після оприлюднення їх в інтернеті.

Якщо у Вас після прочитання тексту акта з’явились зауваження чи пропозиції, то обов’язково оформіть їх письмово. Якщо у вас є зауваження та пропозиції до рішень сесії ради, то запропонуйте міському голові чи депутатам міської ради підготувати зміни до тексту рішення. Або подайте самі відповідні зміни в порядку місцевої ініціативи. Якщо у вас є пропозиції щодо рішення виконавчого комітету, то варто звернутись з письмовими пропозиціями до міського голови або до керівника структурного підрозділу виконавчого комітету. Проте, якщо ви вважаєте, що акти не відповідають Законам чи порушують ваші права, то слід звернутись з адміністративним позовом до суду.

Отже, як оприлюднюється всі ці документи на сайті Знам’янської міської ради? МОНІТОРИНГ

Рішення міської ради: факт станом на 9 липня 2017 р.

Покроково: міська рада → рішення міської ради 7-го скликанняостаннє рішення  від рішення від 30 червня 2017 № 939 "Про внесення змін до рішення міської ради від 23 грудня 2016р.№ 675 «Про міський бюджет на 2017 рік» (дата оприлюднення не вказана).

Розпорядження міського голови: факт станом на 9 липня 2017 р.

Покроково: міська рада → розпорядження міського голови за 2017 рік  → останнє розпорядження від 5 липня 2017 року Про скликання  тридцять шостої cесії Знам’янської міської ради сьомого скликання.

Протоколи міської ради та постійних комісій: факт станом на 9 липня 2017 р.

Покроково: міська рада → протоколи міської ради → протоколи сесії → 7-ме скликання → останній протокол (дата оприлюднення не вказана) Протокол позачергової тридцять п’ятої сесії Знам`янської міської ради сьомого скликання від 30 червня 2017 року

Покроково: міська рада → протоколи міської ради → протокол постійних комісій → 7-ме скликання: в цьому розділі протоколи усіх семи комісій і спільних комісій поділені на місяці, а не кожен окремим документом, починаючи з лютого 2017. Знову відсутня дата оприлюднення!

Міськвиконком, розпорядження міського голови: факт станом на 9 липня 2017 р.

Покроково: міськвиконком → розпорядження міського голови за 2017 рік → останнє розпорядження  від 23 червня 2017 року №117 Про скликання  чергового засідання виконавчого комітету Знам’янської міської ради (але там допущена помилка, вказаний місяць березень).

Покроково: міськвиконком → рішення виконавчого комітету за 2017 рік → останнє рішення оприлюднене 5 липня 2017 року Про визначення розміру пайової участі у розвитку інфраструктури міста від кошторисної вартості будівництва індивідуального гаража (рішення від 29 червня 2017 року, якщо врахувати 5 робочих днів і не враховувати вихідні дні, то даний документ був оприлюднений на 4 день).

Покроково: міськвиконком → протоколи засідань виконавчого комітету Знам’янської міської радиПротокол № 17 від 29 червня 2017 року   (дати оприлюднення знову не вказані).

Висновок: Деякі документи оприлюднюють, але не вказують дату, коли це було саме зроблено, тому важко відслідкувати на скільки вчасно це було зроблено, і чи був дотриманий 5-денний термін.

Наталка Хандусенко

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Обережно: дурять! Аналіз покупок у супермаркеті

19.07.2018

Сьогодні часто в різних супермаркетах проводяться спеціальні акції, коли товар продається за зниженою ціною. Звичайно ж, це завжди привертало і буде привертати увагу покупців. От тільки чи завжди виграє для себе щось  покупець, коли купує товар дешевше?

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges