Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Люди

Громадські слухання:можливість почути кожного мешканця Знам'янки?

26.07.2017

Громадські слухання, як інструмент громадської участі, застосовується для того, щоб колективно з іншими членами територіальними громадами напрацювати пропозиції для місцевої влади щодо вирішення поточних проблем громади. Окремим видом громадських слухань, є слухання щодо затвердження органом місцевого самоврядування різних видів містобудівної документів: генеральних планів, детальних планів території, планів зонування. Тобто все, що стосується забудови території. У нас у місті планується реконструкція площі Героїв Майдану, отже тема такого виду громадських слухань є актуальною.

Що варто знати громаді про громадські слухання щодо затвердження органом місцевого самоврядування різних видів містобудівної документів?

Орган місцевого самоврядування зобов’язаний самостійно проводити громадські слухання щодо затвердження містобудівної документації відповідно до статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної  діяльності».  Крім  цього,  Кабінетом  Міністрів  України  у Постанові №555 окремий порядок проведення таких громадських слухань.

Проте, відповідно до зазначених нормативно-правових актів, громадські слухання щодо містобудівної документації проводяться не у форматі відкритої зустрічі місцевої влади з членами територіальної громади, а у формі подання пропозицій від громади.

Відповідно до Постанови КМУ №555 щодо проведення громадських слухань з питань містобудівної документації, місцеві ради та їх виконавчі органи: 1. оприлюднюють рішення щодо розробки проекту містобудівної документації; 2. оприлюднюють проект містобудівної документації (наприклад, проект детального плану території); 3. Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозиції громадськості у проекті містобудівної документації (де також зазначається порядок подання відповідних пропозицій).

Після оприлюднення всіх проектів та повідомлення про початок громадського обговорення подаються пропозиції щодо проекту містобудівної документації. Пропозиції можуть подавати: 1. члени територіальної громади; 2. юридичні особи, об’єкти нерухомого майна яких розташовані на території; 3. власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території; 4. представники органів самоорганізації населення; 5. народні депутати України, депутати відповідних місцевих рад.

Всі подані пропозиції громадськості обов’язково реєструються органом місцевого самоврядування та розглядаються розробником і замовником проектів містобудівної документації у місячний строк.

За результатами розгляду пропозицій, кожному, хто подав відповідні пропозиції, надається відповідь про їх врахування або обґрунтована відмова. Результати розгляду всіх пропозицій громадськості до проекту містобудівної документації оприлюднюються у двотижневий строк з дня їх прийняття.

Важливо знати! Затвердження проектів містобудівної документації без проведення процедури розгляду пропозицій громадськості забороняється, а матеріали щодо розгляду таких пропозицій є невід’ємною складовою частиною зазначеної документації.

На скільки у нас в місті дотримана ця процедура щодо реконструкції  площі Героїв Майдану? На цю тему моніторимо сайт Знам’янської міської ради.

У березні минулого року, відповідно до звернення  депутатки Наталії Тишкевич, відбулося засідання робочої групи по питанню благоустрою площі Героїв Майдану, в якому взяли участь як працівники виконкому, так і депутати. За результатами даної наради надано доручення фахівцям відділу архітектури та містобудування УМА та ЖКГ Знам'янської міської ради щодо визначення спеціалізованої установи для розроблення геодезичної картографії ділянки центральної частини міста, де розташована площа та щодо встановлення орієнтовної вартості виконання даного виду робіт.

У кінці червня 2016 року на черговому засіданні робочої групи по питанню благоустрою площі, було вирішено розмістити в джерелах масової інформації міста оголошення про надання пропозицій та побажань від громадськості по питанню здійснення благоустрою площі Героїв Майдану.

На сайті Знам’янської міської ради 22 червня 2016 року був оголошений конкурс на кращий проект здійснення благоустрою площі Героїв Майдану.

У лютому 2017 році міський голова Сергій Філіпенко провів робочу нараду, в якій взяли участь депутати міської ради та громадськість. Учасники побачили три варіанти проектів реконструкції центральної площі міста, які були представлені ТОВ «АБРІС «Либідея». На нараді було вирішено розмістити проекти реконструкції площі на сайті Знам’янської міської ради, що і було зроблено. Крім самих проектів, також є відеопрезентація, яку можна продивитися у розділі Комунальне господарство → Архітектура та містобудування.

Отже, громадські слухання щодо  благоустрою площі Героїв Майдану не відбувалися, але були оприлюднені проекти реконструкції для ознайомлення громадськості на сайті Знам’янської міської ради. Також була створена робоча група і проведена робоча нарада міським головою. 

Наталка Хандусенко

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Обережно: дурять! Аналіз покупок у супермаркеті

19.07.2018

Сьогодні часто в різних супермаркетах проводяться спеціальні акції, коли товар продається за зниженою ціною. Звичайно ж, це завжди привертало і буде привертати увагу покупців. От тільки чи завжди виграє для себе щось  покупець, коли купує товар дешевше?

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges