Статут міста – як один із способів уникнення «співпраці» в коридорах влади
2.08.2017
Продовжуючи тему можливих варіантів «співпраці» в кулуарах влади, існує спосіб зберегти рівновіддалену незалежність або самостійність ради, виконкому і команди міського голови. А саме, ці заходи можуть здійснюватись як шляхом періодичного громадського контролю, так і шляхом нормативного врегулювання. Найкраще це врегулювати в Статуті територіальної громади як базовому нормативно-правовому акті. У цьому документі потрібно закріпити основні гарантії громади:
- Депутати (окрім секретаря) не можуть бути членами виконкому, не можуть працювати у виконавчих органах та комунальних підприємствах і установах.
- Депутати (в т.ч. усі їх родичі) не можуть отримувати будь-які рішення від ради чи її органів в свою користь (на своє ім’я, ім’я родини). «Хочеш впорядкувати свої права чи займатись бізнесом — складай повноваження».
- Члени виконкому (в т.ч. усі їх родичі) не можуть отримувати будь-які рішення від ради чи її органів в свою користь (на своє ім’я, ім’я родини). «Хочеш впорядкувати свої права чи займатись бізнесом — складай повноваження».
- До виконкому повинно входити не більше ніж 10% службовців ради чи працівників комунальних підприємств та установ.
Ці права не потребують зміни в законах, для впровадження змін достатньо рішення місцевої ради — ухвалення належних положень Статуту територіальної громади.
При цьому законодавче закріплення таких гарантій зробить цей процес не локальним, а глобальним. Законодавство і статути можуть вдосконалюватись паралельно. Постійне вдосконалення конкурентності у владі, підтримання законодавчих механізмів стримування і противаг матиме наслідком отримання справедливих і ефективних рішень. Статут територіальної громади — форма місцевого суспільного договору, форма запобігання узурпації влади, запобігання корупції та запобігання знецінення політичних процесів у місцевій владі.
Розробка Статуту територіальної громади м. Знам'янка знаходиться поки що в процесі, який розпочався ще минулого року і досі продовжується. З цією метою була створена Робоча група, до якої увійшли депутати міської ради, керівники та спеціалісти структурних підрозділів апарату управління Знам’янської міської ради. Чи будуть враховані вказані пункти до Статуту?
Матеріал створений за книгою «Контроль за владою – практичні інструменти».
Наталка Хандусенко
Коментарі
- Коментарі не знайдено


Увійти щоб залишити коментар
Залишити коментар як гість