Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

СЬОГОДНІ

Новина дня

Куди та чому емігрують українці? Нове дослідження

18.10.2017

Охочих виїхати найбільше серед жителів Заходу і молоді. Більшість українців не хоче переїжджати жити в іншу країну - 61% готовий залишитися вдома, а залишити Батьківщину не проти 35% опитаних. Про це свідчать дані досліджень соціологічної групи "Рейтинг", яка опитала 1200 респондентів у всіх куточках країни протягом вересня". У порівнянні з минулим роком кількість тих, хто хотів би змінити місце проживання на іншу країну, незначно зросла (з 30% до 35%). Бажаючих поїхати найбільше серед жителів Заходу (41%) і молоді у віці 18-35 років ( 54%)", - зазначають соціологи. 

Ті, хто хотів би жити за кордоном, серед причин найчастіше називають кращі умови життя, краще майбутнє для дітей, наявність роботи і бажання отримати освіту.

Працювати

Що стосується працевлаштування, то 44% опитаних хотіли б просто знайти роботу за межами України. Правда, стільки ж вважають, що у них немає шансів це зробити. Серед опитаних - лише 14% реально працювали за кордоном. У той же час 33% вже цікавилися працевлаштуванням за межами Батьківщини: про вакансії дізнаються найчастіше від рідних, з інтернету або через далекі знайомства. Бажаючі працювати за кордоном найчастіше посилаються на велику з/п, кращі умови праці та заробіток на конкретні цілі (навчання, житло тощо).

Найбажаніші для "заробітчан" країни — Німеччина, Польща, США, Канада та Чехія. "Молодь більше інших хоче отримати роботу в силу бажання реалізації в якості спеціаліста і отримання досвіду в міжнародних компаніях, старші - через кращий соцзахист за кордоном", - пояснюють соціологи. При стабільній роботі за кордоном повернутися на Батьківщину готові 65% опитаних українців.

Навчатися

Українці уважно придивляються і до перспективи навчання за кордоном: 55% опитаних мають знайомих, які відправляли своїх дітей вчитися за кордон. При цьому 70% респондентів хочуть, щоб їхні діти теж отримували знання за кордоном. Перевагу віддають Німеччини, Великобританії, США, Польщі та Канаді.

"Чим молодші респонденти, чим вищий їх рівень освіти і чим більше вони забезпечені, тим більше серед них тих, хто хотів би, щоб їхні діти або онуки навчалися за кордоном", – відзначають соціологи.

Повернутися

Що стосується безвізу, то більше половини наших співвітчизників (52%) впевнені, що він позитивно вплине на нашу країну. Правда, при цьому 80% опитаних вважають, що безвіз призведе до відтоку робочої сили з країни.

"Українці часто вважають, що за кордоном більше робочих місць і вище зарплати. Але при цьому, як показує соцопитування, більшість готові повернутися після заробітків на Батьківщину. Цьому є дві причини: по-перше, це культурний зв'язок і коріння, по-друге – заробляючи великі гроші там, вдома їх витрачати вигідніше на більш дешеві продукти", – говорить психолог Лілія Вороніна.

Експерти пояснюють, чому жителі західних областей і молодь більше за інших схильні до міграції за межі України: "На заході країни у людей через близькість з кордоном більше досвіду подорожей, вони більш мобільні, - каже Вороніна. - Що стосується молоді, то вона більш сучасна, гнучка і рідше має емоційний зв'язок з країною. У плані навчання закордон для них більш цікава, тому що там навчання направлено більше на отримання практичних і прикладних знань".

За матеріалами - http://www.uarp.org

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

До уваги мешканців Знам’янського району: допомоги та субсидії перевіряються

28.05.2020

До відома населення Знам’янського району управління соціального захисту населення доводить, що з 2020 року у відповідності до Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» проводиться перевірка усієї інформації, наданої для призначення державних  соціальних допомог. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges