Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Люди

В організації харчування дітей у навчальних закладах області виявлені порушення

11.12.2017

За інформацією начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Ігора Бойчука, у першому півріччі цього року в області було зареєстровано 2 спалахи ротавірусної інфекції. Внаслідок цього захворювання у дошкільних навчальних закладах постраждало 11 дітей.

У цьому контексті важливе значення відіграє запобігання кишковим інфекційним захворюванням у дитячих колективах, виявлення порушень у роботі харчоблоків та організація якісного харчування дітей. З цією метою було проведено вибіркові перевірки навчальних закладів у семи районах області – Знам'янському, Новгородківському, Голованівському, Новоархангельському, Добровеличківському, Бобринецькому та Маловисківському.

Результати перевірок показали, що у цій сфері намітилися певні зрушення на краще, в порівняні з попередніми перевірками. Зокрема, для харчоблоків придбавається нове холодильне та виробниче обладнання, вони забезпечені миючими та дезінфікуючими засобами, у більшості випадків наявні супровідні документи на харчові продукти, визначені відповідальні особи за організацію харчування у навчальних закладах.

Разом з тим, у роботі харчоблоків та в організації дитячого харчування виявлено низку різнопланових порушень та недоліків. А саме, не завжди дотримуються умови та строки реалізації харчових продуктів, зокрема, було виявлено продукти з вичерпним терміном придатності. Є випадки, коли продукти приймаються до навчальних закладів без товарно-транспортних накладних. Також потребують ремонту складські приміщення для зберігання продуктів, в них не завжди забезпечується належний температурний режим. Окрім цього, у їдальнях багаторазово використовується пластиковий посуд, що заборонено санітарними нормами.

Найбільше порушень виявлено на харчоблоках, що перебувають в оренді у підприємців. Тут порушуються не лише санітарні правила, але й чинне законодавство. Зокрема, виробничі потужності не зареєстровані, і працівники часто наймаються без відповідної освіти, що є потенційно небезпечним для здоров’я дітей. Тому, Держпродспоживслужба першочергову увагу приділяє саме таким закладам харчування.

Наразі, у всіх освітніх закладах області забезпечено суворий лабораторний контроль готових страв, питної води та дезінфекційного режиму, з тим, аби максимально убезпечити дітей від можливих харчових отруєнь та кишкових інфекцій.

Джерело: http://www.kr-admin.gov.ua

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Українцям почнуть виплачувати соцдопомогу замість пенсії, що потрібно знати?

15.07.2018

«Пенсійна реформа суттєво підвищила вимоги до страхового стажу, необхідного для того, аби оформити пенсії. Тож з нового року доволі багато українців позбавлені можливості вийти на заслужений відпочинок, навіть якщо вони досягли пенсійного віку. Але вони за рішенням уряду можуть отримувати тимчасову допомогу (з 1 січня 2018 по 31 грудня 2020 року), а тоді при досягненні віку 63 роки їм нарахують пенсію», – каже Василь Гельбич. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges