Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

СЬОГОДНІ

Події

Асоціація міст України на сторожі інтересів місцевого самоврядування

27.12.2017

Асоціація міст України (АМУ) доклала чимало зусиль для забезпечення врахування інтересів місцевого самоврядування під час підготовки законопроекту про державний бюджет на 2018 рік. Про те, що саме вдалося відстояти представникам АМУ розповів виконавчий директор Асоціації Олександр Слобожан під час Національного прес-клубу реформ «Децентралізація: підсумки та досягнення 2017 року, завдання на наступний рік», який відбувся 11 грудня в м. Київ.

9,5 млрд грн, які планувалися передати на навантаження місцевих бюджетів у 2018 році, залишаються на державному бюджеті. Більше того, на рівні державного бюджету  збільшили обсяг соціальних трансфертів на 17,9 млрд грн, тобто механізм фінансування витрат на надання пільг, житлових субсидій населенню та надання державної соціальної допомоги збережений.

Що таке спроможність громади? Олександр Слобожан на таке питання дав наступне пояснення: «Спроможні громади – це ті, які були сформовані якісно, мають показник чисельності населення  та баланс бюджету. У неякісно сформованої громади збільшується обсяг базової дотації, без якої вона не може сама себе утримувати.»

З 1 січня 2018 року 665 об’єднаних територіальних громад виведені на прямі міжбюджетні відносини, з них 299 новостворених, у яких відбулися вибори у 2017 році. Для цих усіх ОТГ передбачено субвенціюо бсягом 1,9 млрд грн на розвиток інфраструктури.

Вперше нова бюджетна програма «Питна вода України» буде реалізовуватися в окремих регіонах України, на яку передбачено 200 млн грн.

Під час прес-турів Україною, Олександру Слобожану часто ставили запитання щодо доступного житла для молоді та учасників бойових дій: «У бюджеті  на 2018 рік закладено 130 млн грн для співфінансування місцевих житлових програм.»

Вперше до закону Про Державний бюджет України внесена правка щодо вирішення проблеми заборгованості місцевих бюджетів за середньостроковими позиками, обсяг якої  складає 9 млрд грн у 332 місцевих бюджетах.

Також не було допущено вилучення з сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад10% екологічного податку.

Що стосується медичної субвенції,до 1 липня 2018 року забезпечення фінансування буде діяти за старим механізмом первинної медичної допомоги, на що передбачено 5,2 млрд грн. Загалом на медичну субвенцію передбачено 57,4 млрд грн.

Наталка Хандусенко

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges