Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Люди

Аліса Бельш – юна скрипалька, гордість Знам’янської музичної школи

19.02.2018

У концертному залі Кіровоградського музичного коледжу 8-12 лютого відбувся ІІІ-ій Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Юрія Хілобокова, в якому взяли участь 63 солісти та 8 ансамблів з одинадцяти областей України. Знам’янську музичну школу ім. М.В. Лисенка представляла учениця 6 класу по фаху скрипка Аліса Бельш (викладач Наталія Яблуновська, концертмейстер Євгенія Коваленко) і отримала Диплом ІІІ-го ступеня (ІІІ-а вікова категорія, 13-15 років) в номінації «Солісти». Про участь у конкурсі розповіла Наталія Аркадіївна та своїми враженнями з нами поділилася переможниця Аліса.

Три роки тому фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових струнних інструментів імені Юрія Хілобокова набув статусу Всеукраїнського. Юрій Павлович Хілобоков – ініціатор відкриття Кіровоградського музичного училища, його перший завуч та провідний викладач. Саме ним створено в училищі студентський симфонічний оркестр, яким керував до кінця свого життя, та заснував при філармонії камерний оркестр «Концертіно». Юрію Хілобокову встановлено меморіальну дошку на фасаді будинку, де він жив (вул. Гоголя м. Кропивницький), як видатному диригенту, скрипалю та заслуженому працівнику культури України. У пам’ять про свого батька доньки, Наталія Хілобокова та Тетяна Фурлет (теж відомі музиканти), заснували Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових струнних інструментах.

Традиційно фестиваль-конкурс відкрився святковим концертом за участі симфонічного та камерного  оркестрів  Кіровоградського музичного коледжу. Також, крім конкурсної програми, відбувся концерт за участі випускників коледжу та проведені майстер-класи членами журі, голова якого був лауреат премії Д. Задора, кандидат наук, професор Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка Юрій Соколовський.

«Вже третій рік поспіль ми беремо участь у цьому конкурсі. Першого разу отримали Диплом учасника, другий раз у нас був Диплом з відзнакою, а цього року вже маємо призове місце, - розповідає Наталія Аркадіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи музичного закладу та викладач Аліси Бельш. Тобто, кожна участь стала наступним кроком до перемоги. – Серед учасників були сильні музиканти, які виконували складні твори. Було багато дітей з великих міст: Одеси, Харкова, Херсону, Полтави, Тернополя, Кривого Рогу, Луцька, Львова тощо. Аліса Бельш із творчої родини: мама в минулому викладач по класу фортепіано, тато навчався у музичній школі, а брат навчається у Кіровоградському музичному коледжі. Щоб мати результати, повинні бути три складові: учень зі здібностями, викладач, який вкладає у свого учня, та батьки, які підтримують прагнення своєї дитини. Все це є в Аліси. Для участі у конкурсі потрібно наполегливо працювати (серед музикантів існує порівняння - гри на скрипці з роботою в шахті) та мати міцну нервову систему. Дуже складно грати на сцені перед журі та гідно показати свої напрацювання. Якщо ти навіть робиш помилку, треба вміти вчасно виправитися і у будь-якому випадку не здаватися, а грати далі. Аліса виконувала два твори великої форми: концертне соло №3 Шарля Данкля та  «Болеро» українського композитора Миколи Стецюни.»

Аліса Бельш є ученицею 7-го класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. №3 – гімназія». З 2-го класу займається у Знам’янській музичній школі ім. М.В. Лисенка по фаху скрипка, саме цей інструмент Алісі подобається найбільше за звучанням, тим паче скрипка вважається королевою музики.

«Будь-який музичний твір описує певні події, які можна собі уявити, - говорить Аліса про музику, - Мені подобається грати твори більш енергійного темпу, які розповідають про щось прекрасне. Участь у конкурсах допомагає мені побачити рівень, до якого я маю прагнути. Після конкурсу в Кропивницькому я зрозуміла, що потрібно грати сміливіше і не боятися «висікати» звук з інструменту.»

Своє майбутнє Аліса пов’язує з музикою і мріє викладати по класу скрипки в музичній школі. Попереду у неї ще багато викликів та перемог у конкурсах. Бажаємо Алісі впевнено йти до своєї мети та успіху в досягненні своєї мрії, для цього у неї все є: талант, працьовитість та підтримка родини й викладачів музичної школи.

Наталка Хандусенко

 

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Українцям почнуть виплачувати соцдопомогу замість пенсії, що потрібно знати?

15.07.2018

«Пенсійна реформа суттєво підвищила вимоги до страхового стажу, необхідного для того, аби оформити пенсії. Тож з нового року доволі багато українців позбавлені можливості вийти на заслужений відпочинок, навіть якщо вони досягли пенсійного віку. Але вони за рішенням уряду можуть отримувати тимчасову допомогу (з 1 січня 2018 по 31 грудня 2020 року), а тоді при досягненні віку 63 роки їм нарахують пенсію», – каже Василь Гельбич. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges