Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

СЬОГОДНІ

Події

Багатоповерхівка у Знам’янці дала тріщини. І що далі?

8.05.2018

Будинок за адресою вул. М. Грушевського, 18 був збудований у 1969 році, тому і не дивно, що він має певні проблеми. Багатоповерхівка знаходиться на балансі міста, тому усі кошти, які сплачують мешканці за послуги надходять до КП «Знам’янський комбінат комунальних послуг», але як ці кошти повертаються у вигляді ремонтів або догляду за будинком, розповідає секретар будинкового комітету В’ячеслав Ляховченко.

У будинку 56 квартир, мешканці яких сплачують Комбінату за наступні послуги: прибирання прибудинкової території, перевезення та захоронення твердих побутових відходів, дератизація, обслуговування димовентиляційних каналів, освітлення місць загального користування, обслуговування та поточний ремонт будинка, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем (холодного водопостачання, водовідведення) та газопровідних систем.

Рішенням виконавчого комітету Знам’янської міської ради від 6 грудня 2017 року була встановлена вартість розміру плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по КП «Знам’янський ККП» за 1 м2 загальної площі з урахуванням ПДВ з 1 січня 2018 року. Для будинку по вул. Грушевського, 18 вартість складає 3,0355 грн. Тобто, наприклад, за трьохкімнатну квартиру, площею 59,9 м2 щомісячно родина сплачує 181,83 грн, а врік – 2 181,96 грн.

На першому поверсі будинка відбувається реконструкція нежитлового приміщення під житлове (службове), яке призначалося колишньому головному лікарю міської лікарні А. В. Лисенка. Факт того, що на ремонт цього приміщення були виділені кошти, в той час, як четвертий під’їзд знаходиться в аварійному стані – сколихнув мешканців будинку. Тим пачетретій під’їзд вже тримається на стяжках.

Щодо аварійного стану будинка (відбувається просадка будівлі, внаслідок чого з’явилися тріщини фасадної частини), секретар будинкового комітету В’ячеслав Ляховченко разом з мешканцями почали звертатися до місцевої влади декілька років тому: до колишнього депутата Знам’янської міської ради Сергія Кліпацького, потім до Олега Луца, який став депутатом замість Сергія Вікторовича, до начальника відділу ЖКГМиколи Нікітіна, телефонували на «гарячу лінію» до обласної держадміністрації. Але всі ці дії до результатів не призвели.

«У грудні минулого року я, як секретар будинкового комітету, письмово звернувся з проблемними питаннями до міського голови Сергія Філіпенка, -розповідає В’ячеслав  Васильович.  –Також ми просили скласти комісію з аварійного стану будинку. У відповідь на звернення повідомили, що на тріщини встановлять маяки, поки що ці роботи не виконані. 29 березня були збори будинкових комітетів та ОСББ, під час яких я знову порушив це питання, на що міський голова сказав, що не будуть встановлювати маяки, а будуть запрошувати комісію з обласного центру для оцінювання стану будинку.»

У відповіді на звернення В’ячеслава  Васильовича від 27.12.2017 року говориться: «З метою спостереження за тріщиною, яка утворилася на фасаді житлового будинку №18 по вул. Михайла Грушевського, управлінням містобудування, архітектури та ЖКГ Знам’янської міської ради надано доручення КП «Знам’янський комбінат комунальних послуг» виконати роботи  встановлення маяків на зовнішній стіні зазначеного будинку (четвертий під’їзд, зі сторони проїжджої частини). Робот з встановлення маяків будуть виконані до кінця поточного року».

  • В’ячеслав Васильович, а які останні роботи були виконані в будинку за рахунок бюджетних коштів?
  • Минулого року були проведені ремонтні роботи з перекладання ліній водопровідних та каналізаційних труб, які були замінені на пластикові, але в під’їздах залишилися труби металеві. У першому під’їзді за рахунок мешканців змінили труби, але це було десь у 2010-2011 роках, точно не пам’ятаю.Також по кутах будинка знаходяться зливні туби, між ними та дахом є проміжок. Тобто стічна вода з даху не потрапляє до них, а ллється повз. Є зливні труби, які забиті, і вода з даху заливає 5 поверх під’їзду №4.

Перекладання ліній водопровідних та каналізаційних труб (за адресами: № 16 по вул. Григорія Сковороди, № 18 по вул. Михайла Грушевського, № 29 по вул. Матросова, № 33 по вул. Дмитрівській) було виконано на загальну суму 83 587,02 грн.

  • А які ще ремонтні роботи виконувалися за рахунок коштів мешканців?
  • Минулого року надійшла пропозиція мешканців будинку зібрати кошти на матеріали для ремонту в під’їздах, а комбінат буде виконувати роботи. Кошти вже майже зібрані, але комбінат з відповіддю на нашу пропозицію не поспішає.

У зверненні до міського голови також говорилося про необхідність ремонту каналізаційної системи, ремонту і заміни скла та віконних рам в під’їздах. Щодо вікон, в системі електронних закупівельProZorro була проведена допорогова закупівля на заміну віконних блоків житлового будинку №18 по вул. Михайла Грушевського на суму 73 160,91 грн, виконавець Знам’янський  ПП Монзуль Олег Анатолійович. Вікна вже встановлені, також підрядниками були проведені заміри для проведення ремонтних робіт каналізаційної системи. 

Отже, вікна втсановлені, але питання тріщини на фасаді будинку, який розташований навпроти, так званого «білого дому» міста, залишається не вирішеним.

НаталкаХандусенко

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Події

Визначено вартість харчування для дітей у садочках Знам'янської ТГ

4.09.2021

Під головуванням міського голови Володимира Сокирка, 26 серпня пройшло чергове засідання виконавчого комітету, де було встановлено вартість харчування для дітей у закладах дошкільної освіти. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges