komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

СЬОГОДНІ

Новина дня

Erasmus+: бюджет на 2019 рік обсягом 3 млрд. євро піде на інвестиції у молодих європейців та сприятиме створенню Європейських Університетів 

26.10.2018

 У 2019 році очікується зростання фінансування Erasmus+ на 300 мільйонів. Це на 10 відсотків більше, ніж у 2018 році. 

24 жовтня Єврокомісія опублікувала умови конкурсу проектів для програми Erasmus+ у 2019 році. Новим бюджетом передбачено фінансування на наступний рік у 3 мільярди євро. З них 30 мільйонів євро призначено для Європейських Університетів. Це нова ініціатива, яку було ухвалено лідерами Європейського Союзу на Ґетеборзькому соціальному саміті, що відбувся в листопаді минулого року. Вона є частиною процесу створення Європейського освітнього простору до 2025 року.

У зв’язку з цим Єврокомісар з освіти, культури, молоді та спорту Тібор Наврачич сказав: “Рік потому Європейська Комісія виконує зобов'язання перед державами-членами щодо створення Європейського освітнього простору до 2025 року. Ми працюємо над тим, аби для навчання, здобуття освіти та проведення досліджень кордонів у Європі більше не було. Щоби не було стін, що перешкоджають досягненню майстерності, впровадженню інновацій та інклюзивності в освіті. Європейські Університети мають реальний потенціал для трансформації вищої освіти в Європі. Я пишаюся тим, що ми надаємо їм сильний поштовх через програму Erasmus+”.
 
Конкурс проектів 2019 року в рамках програми Erasmus+ 
Будь-який державний або приватний орган, який працює у сферах освіти, підготовки, молоді та спорту може подати заявку на фінансування у рамках конкурсу 2019 року для участі в програмах Erasmus+. Окрім того, заявку на фінансування можуть подати групи молодих людей, які активно працюють у молодіжному секторі, але які не утворюють молодіжної організації.

Разом із конкурсом проектів, 24 жовтня Єврокомісія також опублікувала керівництво для програми Erasmus+ всіма офіційними мовами ЄС. У ньому кандидати можуть знайти детальну інформацію про всі можливості у 2019 році для студентів, працівників, стажерів, викладачів тощо в рамках Erasmus+.


 
30 мільйонів євро для Європейських Університетів

У рамках створення Європейського освітнього простору до 2025 року Єврокомісія запропонувала створити в ЄС Європейські Університети.

У рамках чергового конкурсу на 2019 рік Європейська Комісія запустить пілотну програму, яка надаватиме підтримку  шістьом об’єднанням Європейських Університетів. Кожне з них включатиме щонайменше три вищі навчальні заклади з трьох країн. Це сприятиме зміцненню європейської ідентичності, а також підвищенню кваліфікації та конкурентності європейських ВНЗ. Об’єднання, які починають працювати з 1 вересня до 1 грудня того ж року, мають подати свої грантові заяви до Виконавчого агентства освіти, аудіовізуальних засобів та культури до 28 лютого 2019 року.

Другий пілотний проект очікується наступного року. Також ця ініціатива має повністю запрацювати в рамках наступного довгострокового бюджету ЄС, який діятиме з 2021 року. Мета - створити до 2024 року двадцять Європейських Університетів.

Критерії відповідності
Усіма можливостями програми Erasmus+ можуть повністю скористатися такі програмні країни (1):

держави-члени Європейського Союзу,

країни Європейського економічного простору та Європейської асоціації вільної торгівлі: Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія,

країни-кандидатки: Туреччина, колишня Югославська Республіка Македонія та Сербія.

Окрім того, певні можливості програми Erasmus+ відкриті для організацій з країн-партнерів.
За детальнішою інформацією  щодо умов участі дивіться, будь ласка, керівництво для програми Erasmus+.
 Довідка
У листопаді 2017 року під час Ґетеборзького соціального саміту лідери Європейського Союзу окреслили бачення того, як Європа може використовувати на повну потенціал у сфері освіти і культури задля сприяння працевлаштуванню, досягнення соціальної справедливості, активній громадянській позиції та відчуття європейської ідентичності в усьому її розмаїтті.
Підтримка створення Європейських Університетів сприятиме досягненню цієї мети. Вони об'єднають нове покоління європейців, здатних співпрацювати та працювати в різних європейських та світових культурах, на різних мовах, а також в різних країнах, секторах та академічних дисциплінах.

Джерело: представництво Європейського Союзу в Україні.

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges