komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

СЬОГОДНІ

Новина дня

Дати та правила. Коли починається Великий піст в 2019 році

10.03.2019

У понеділок, 11 березня розпочинається Великий піст 2019, який вважається підготовкою віруючих до зустрічі Великодня - свята Світлого Христового Воскресіння. 

Великий, він же Великодній піст вважається найсуворішим в році.

Тривалість Великого посту пов'язана з числом 40, адже він був встановлений в пам'ять про те, що Христос постився в пустелі сорок днів.

Великий піст 2019. Дати

В цілому піст прийнято вважати періодом духовного і фізичного очищення, за час якого християни готуються до святкування Великодня.

В 2019 році Великий піст триватиме з понеділка, 11 березня до суботи, 27 квітня. А в неділю, 28 квітня в Україні відзначать найдавніше і найважливіше християнське свято, встановлене на честь Воскресіння Ісуса Христа - Великдень 2019.

Великий піст 2019. Правила

Великий піст передбачає суворе обмеження на продукти, які вживаються щодня. Дієтологи і медики рекомендують складати різноманітне і повноцінне меню, яке дозволить не нашкодити здоров'ю в період посту, але при цьому не порушити його правила.

Під суворою забороною - м'ясо та будь-які м'ясні продукти, яйця, молоко і молочні продукти. Крім того, слід відмовитися від вживання риби. Варто відзначити, що вживати рибу дозволено тільки на Благовіщення Пресвятої Богородиці - 7 квітня і у Вербну неділю, яку в цьому році відзначать 20 квітня.

Згідно з церковним Статутом, найбільш суворі правила харчування - в перший і останній тижні Великого посту. В перший день посту слід відмовитися від будь-якої їжі, а в наступні чотири дні, в період з 12 по 15 березня, допускається сухоїдіння, яке дозволяє вживання хліба, зелені, фруктів, сухофруктів, горіхів, сирих і солоних овочів. З пиття дозволено вживання настоїв із трав, фруктів і ягід, а також квас.

Цих правил харчування слід дотримуватися в наступні дні посту - по понеділках, середах і п'ятницях. По вівторках і четвергах дозволені варені та печені страви, але без олії. У свою чергу, у вихідні дні - по суботах і неділях, а також у святкові дні в пост можна вживати гарячу їжу з рослинною олією, а також трохи червоного вина.

Повністю відмовитися від вживання їжі також слід 26 квітня, у Страсну п'ятницю.

Окрім дотримання певних правил в харчуванні, в період посту прийнято утримуватися від радості і веселощів і сконцентруватися на духовному розвитку. Крім того, рекомендовано уникати конфліктів, злості та інших негативних емоцій.

http://www.uarp.org

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges