Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

“Карантинна” підтримка бізнесу Знам’янщини

31.08.2020

Карантинні обмеження створили складні умови для існування малого та середнього бізнесу, особливо впродовж березня-квітня 2020 року. Для підтримки підприємців Верховна Рада внесла законодавчі зміни до Податкового кодексу, такі як: встановлення мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок, тимчасове звільнення від нарахування та сплати ЄСВ тощо. Також місцевій владі було дозволено зменшити ставки єдиного податку для І та ІІ груп на час карантину. Чи скористалися цією можливістю Знам’янська та сільські ради району, аби трохи полегшити “життя” малому та середньому бізнесу Знам’янщини?


Найскладніший період для бізнесу був протягом березня-квітня 2020 року, але не дивлячись на виклики, в цей час у Знам’янському районі припинили свою діяльність 61 ФОП, переважно зі сфери роздрібної торгівлі. Якщо порівняти з аналогічним періодом у 2019 році, то їх було 73. Тобто, масового закриття підприємницької діяльності не відбулось.

3 червня 2020 року до Знам’янської ДПІ надійшло рішення Знам’янської міської ради від 25.05.2020 про встановлення ставки єдиного податку для І та ІІ груп в розмірі 0%. Також в документі зазначалось, що нульова ставка застосовується лише до тих підприємців, які подали відповідну заяву до податкової.

Як пояснили у Знам’янській ДПІ, це рішення не було реалізовано з двох причин: перша — в документі не зазначено чіткого періоду дії рішення, друга — не вказано КВЕД діяльності підприємців, яких стосується це податкове “звільнення”. Крім того, в документі говорилося, що підприємець має подати відповідну заяву до податкової, але насправді такі перерахування відбуваються в системі автоматично, тобто ніякої заяви подавати не потрібно. З цих причин Знам’янська ДПІ рекомендувала міській раді переглянути це рішення, але цього не було зроблено.

Щодо сільських рад району, до податкової від них взагалі не надійшло жодного відповідного рішення.

Крім того, Знам’янська міська рада прийняла рішення про звільнення з 17 березня 2020 року до завершення карантину від сплати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Знам’янка орендарів: що використовують орендоване майно для роботи, яка заборонена постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» зі змінами; які орендують майно, що розташоване у будівлях, приміщеннях, доступ до яких неможливий (обмежений) у зв’язку з введенням карантину; фізичних осіб, які перебувають на самоізоляції, за віковим обмеженням або за призначенням лікаря.

Це рішення стосувалося тих, хто орендує приміщення, які входять до майна відділу освіти, міського Палацу культури, КП «Знам’янський комбінат комунальних послуг», КНП «Знам’янська міська лікарня імені А.В. Лисенка».

Також цим рішенням звільнили приватних підприємців, що здійснюють свою діяльність на території «Ринок» КП «Знам’янський комбінат комунальних послуг», від сплати за надання торгового місця з 17 березня 2020 року по 17 травня 2020 року включно. У разі перевиконання у 2020 році дохідної частини загального фонду міського бюджету комунальному підприємству «Знам’янський комбінат комунальних послуг» компенсують втрати в сумі 115,6 тис.грн.

Наталя Хандусенко


Матеріал створений за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки.

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges