Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

КУДИ ПОЇХАТИ ВІДПОЧИТИ ВЛІТКУ?(Частина II)

10.06.2017

Наше видання продовжує серію матеріалів для знам’янчан про те, де вони можуть провести свої відпустки.  Попередній матеріал можна прочитати за посиланням -  http://komora.info/lyudi/2438-kudi-pojikhati-vidpochiti-vlitku.

Сьогодні ми знайомимо наших читачів з м. Генічеськ. Генічеськ — місто районного значення на півдні України. Районний центр Генічеського району Херсонської області. Розташоване на березі Утлюцького лиману та Генічеської протоки. Разом з Арабатською стрілкою є морським, кліматичним, частково грязьовим курортом.

Що  і почому ?

Вартість житла у цьому місті коливається в залежності від тих умов, який кожен для себе обере. Найекономніший варіант (без зручностей) коштуватиме 50 гривень за добу  з людини.  Якщо ви звикли відпочивати у дуже комфортних умовах, то готуйтеся віддати за ночівлю  від 150 до 300 гривень. Варто також враховувати те, що ви маєте витратити кошти на проїзд Знам’янка – Генічеськ. З нашого міста до згаданого курорту курсують два потяги,  проїзд в яких коштуватиме  від  226 гривень до 400.

Куди і як?

Генічеськ розташований на березі Азовського моря, де зароджується Арабатська стрілка. Через Тонку протоку побудований міст, що поєднує косу і  місто. Генічеськ є курортною зоною, тому у розпал літнього сезону тут завжди багатолюдно. Курортна зона Генічеська здобула популярність за рахунок цінової доступності та добре  розвиненої інфраструктури. Сюди часто приїжджають з дітьми, адже Азовське море доволі мілководе і вода швидко прогрівається. Склад морської води і унікальних геотермальних джерел, лікувальна грязь і ропа озера Сиваш мають оздоровчий ефект, як є захворювання опорно-рухової, нервової, ендокринної систем, шкіри і судин. Окрім гарних прибережних зон, у цьому місті  кожен може насолодитися його історією та  вивчити пам’ятники та музеї. Тож, куди піти?

Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей Генічеська   став першим  і єдиним музеєм на   південному-заході  Херсонської області.  У музеї є 8 експозиційних зал: етнографії, природи краю,  древньої історії  та ін.  Детальніше за посиланням  - http://sea-family.in.ua/kraevedcheskij-muzej-v-genicheske/

Арка  Калімбета

У центрі Генічеська знаходиться місцева визначна пам`ятка, яку прийнято вважати символом міста - арка Калімбета. Пам`ятник історії датується 1909 роком. Свого часу в містечку жив багатий купець грецького походження Роман Калімбет. Він володів кількома прибутковими будинками в Генічеську. Про дивацтва купця в місті досі ходять легенди. Кажуть, що він одягався, як жебрак, сам пас овець, але гроші возив в банки мішками. Арка, на якій збереглися ініціали сім`ї Калімбет, веде в колишній заїжджий двір зі старою двоповерховою спорудою. 

Меморіальний комплекс Генічеська гірка

Меморіал воїнам-артилеристам в селі Генічеська Гірка було встановлено на честь воїнів-артилеристів 127-й морської батареї, які в 1941 році стримували наступ німецьких військ у напрямку Криму.

Родзинки

Беззаперечними родзинками  відпочинку у м. Генічеськ та його районах є декілька місць: Бирючий острів та Арабатська стрілка.

Бирючий острів

Бирючий острів – унікальне природне місце. Розташований острів на півдні України у Херсонській області. Омивається Азовським морем. Тут можна не тільки відпочити, а й насолодитися цікавими пам'ятками і поспілкуватися з дикою природою. Довжина берегової лінії – 20 км. На острові розташовані лимани, а також мілководні бухти. Він завжди підтримується у чистоті. На території острова є рідкісні види тварин і рослин. Для їх збереження і продовження популяцій було прийнято рішення зведення Азово-Сиваського національного природного парку. Тут поширені єнотовидна собака, асканійський олень, лань та інші представники. Детальніше за посиланням - https://atur.com.ua/index.php?id=1557

Арабатська стрілка

Арабатська стрілка є піщаною косою довжиною понад сто кілометрів і шириною від двісті метрів до семи кілометрів. Цей довгий півострів називають ще Тонкою косою, оскільки він є морською косою з ракушечника, який утворив піщані пляжі по всій довжині. На захід від Арабатської стрілки – озеро Сиваш із дуже соленою водою, яка водночас є цілющою через безліч мінеральних речовин в ньому, його ще порівнюють з Мертвим морем чи озером в Солотвино. Азовське море входить в Сиваш через Тонку протоку. В Сиваші дуже солона вода, містить йод, бром, кремнієву кислоту і термальні джерела з температурою понад тридцять градусів.  Тут також є лікувальні грязі, цілюща соляна ропа, на самій косі знайшли питні мінеральні джерела. Водолікувальний і грязелікувальний курорт – Счастливцеве, де є приватна водолікарня, також басейни з солоною водою є в Стрілково, лікувальні процедури розвиваються в Генгорці. У всякому разі зі всіх населених пунктів, у тому числі з Генічеська сюди можна добратися приватним транспортом – такі екскурсії дуже популярні. Вода крім того, що містить багато речовин, є радоновою, з температурою понад шістдесят градусів. Тут лікують опорно-руховий апарат, судинну систему, серце, нервову систему, органи травлення, шкірні захворювання. Детальніше за посиланням - http://arabat-rada.gov.ua/turizm/arabatska-strilka/https://ya-dn.ru/forum/viewtopic.php?p=65626.

Тож, шановні знам’янчани, пакуйте валізи і відпочивайте із задоволенням.

Матеріал створено за інформацією сайтів:  https://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/69403_biryuchiy-ostrov.htm, https://atur.com.ua/index.php?id=1557, http://arabat-rada.gov.ua/turizm/arabatska-strilka/, https://uk.wikipedia.org, http://www.pizzatravel.com.ua/ukr/ukraina/5/arabatska_strilka

Ольга Полякова

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges