Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

ЗНАМ’ЯНЧАНИ ЗУСТРІЧАЛИ МАРКА ЛІВІНА

16.11.2017

Вчора,  15 листопада 2017 року,  до Кіровоградської області завітав сучасний письменник, а також журналіст, Марк Лівін. Автора радо приймали і  у нашому місті.

  Довідково: Марк Лівін (при народженні — Валерій Катерушин) — сучасний український письменник, журналіст. Лауреат літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» (за 2012 рік). Популярність Марк здобув завдяки інтернету як автор верлібрів та коротких есе. Учасник проекту «Зірки інтернету: наймолодша українська поезія». Учасник та спікер багатьох міжнародних літературних фестивалів та мистецьких подій в Україні та за її межами: Київські Лаври та ГогольфестФорум Видавців у Львові, Meridian ChernowitzКнижковий Арсенал першого українського літературного фестивалю «Ізоляція». Окремі твори письменника перекладені німецькою, англійською, угорською, румунською, російською та азербайджанською мовами.

Марк відвідав Знам’янку з метою презентації своєї нової книги під назвою «Рікі та дороги», яка  стала його останнім творчим наробком. Однак, свою письменну творчість він розпочав значно раніше  (у 2011 році). Дебютним твором стала книга «Життя та інша хімія».  Серед інших творів автора: «Бабине літо», «Рікі та дороги» і публікації у збірках. Кожна робота  Марка Лівіна  несе в собі невеличку філософію життя. Через призму його героїв читачі вчаться переживати складні життєві ситуації: смерть коханої, боротьба з аутизмом та ін..

Детальніше про книги автора розповідає його постійний читач, знам’янчанин Дмитро Шульга:


«До книжок Марка Лівіна я звернувся доволі випадково. Але минулорічна повість автора "Бабине літо" мене підкорила буквально з 26-оі сторінки, де я прочитав таке: "Перед сном не можна думати про погане. Інакше простирадла та подушки стануть дуже незручними". Та й у своїй найновіший на цей час книзі, яка, власне, й презентувалася в Знам'янці, "Рікі та дороги" Марк Лівін дуже переконливо перевтілюється у свого юного персонажа, від якого ніби ведеться оповідь: пише просто (але не примітивно), життєво, спостереження дуже влучні та подекуди афористичні, що їх хочеться розтягнути на цитати. Проте, на відміну від "Бабиного літа", у "Рікі та дорогах" не тільки доросліший головний герой, але й читання самого тексту потребує більшого емоційного напруження. Адже підняті проблеми вкрай гострі й трагічні. А після від руки написаної цифри "59" ваше сприйняття книги може змінитися кардинально. І оскільки я сказав про афористичність прози Марка Лівіна, то насамкінець ще одна цитата: "...Я більше ніколи не буду себе силувати до пояснень. Краще розплющу очі й дивуватимусь, скільки всього різного може вміститися в мені, якщо про це не думати. А слова та мудрі думки я би залишив для вчителів та дорослих. Вони їм, здається, потрібніші."


У Знам’янці Марк Лівін презентував свою нову книгу «Рікі та дороги», яка розповідає  про 14-річного хлопчика-аутиста Матвія та його рудого собаку Рікі, який допомагає хлопцю зрозуміти себе. Детальніше про презентацію говорить сам автор:


 «Я не очікував побачити скільки людей, котрим буде дійсно цікаво мене послухати, і навіть запитати мене про щось. Перед початком зустрічі в моїх  думках виникала така картина: пуста зала, заходячи до якої,  я  просто збираю речі і очікую повернення додому, але  сталося навпаки.   Я все ж таки виконав мету візиту: презентував свою книгу та привернув увагу читача Знам’янщини до своєї творчості».


На  зустрічі було близько двадцяти відвідувачів, котрі, напевно, зацікавились  творчістю письменника.  Окрім того, познайомилися з його  життєвим шляхом    та тим,  як він прийшов до письменництва. Марк розповів про  усі ключові  моменти створення  останньої книги та зачитав  пару сторінок.

Коментуючи цю зустріч,  жоден не залишився розчарованим, і навпаки отримав масу відчуттів.


 «Мене дуже дивує, що Марк йшов з неповторним бажанням та наснагою, не покладаючи рук, до успіху близько восьми років» - розповідає одна з його нових фанаток.


Розвивати нову українську літературу та знайомитися з нею  дуже важливо для  мешканців нашого міста. Іноді книги авторів-сучасників знайомлять нас зі зовсім неочікуваним світом своїх героїв і допомагають провести паралелі із  реаліям життя. Долучатись до таких творчих зустрічей – вкрай важливо та цінно, адже ніколи не знаєш, де саме знайдеш для себе цікавинку.

 

Сергій Ратушний

Ольга Полякова

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges