Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

ПТУ №12 – життя продовжується…

27.12.2017

Хвиля новини про приєднання Професійно-технічного училища №12  до Знам’янського професійного ліцею сколихнула наше місто. Після відвідування традиційного конкурсу «Міс і Містер училище 2017», який відбувся в училищі минулого місця, видання KOMORA.INFO зацікавилося життям учнів у позаурочний час, зрозумівши, що у закладу є зовсім інша сторона діяльності – це різноманітні гуртки, в яких учні беруть активну участь. Хто ж знав, що про досягнення вихованців гуртків вже доведеться писати не як про ПТУ№12… Але цей факт нас не зупинить, ми все ж таки розкажемо чим цікавляться учні училища у свій вільний від навчання час.

Про позакласну діяльність учнів училища, їх захоплення хореографією, вокалом, спортом, розповідає Ірина Григор’єва (на момент інтерв’ю займала посаду заступниці директора з навчально-виховної роботи ПТУ№12): «На базі нашого училища працює 8 гуртків, в яких беруть участь приблизно 160-180 учнів, а це більша частина дітей, які здобувають професійну освіту на бюджетній формі навчання – всього їх 223. З цих гуртків два підпорядковуються Центральноукраїнському державному будинку художньої та технічної творчості: хореографічний гурток «Експрес» (керівниця Юлія Саламаха) та вокальний «Калинонька» (керівник Віталій Зеленський). Решта гуртків – це літературно-драматичний «Рідне слово» (керівниця Наталія Барталевич), народної творчості «Дивосвіт» (керівниця Ольга Борзенко), настільний теніс (керівник Андрій Іванов), «Влучний стрілець» (керівник Руслан Кубрак), «Лідерство – запорука успіху» (керівниця Лілія Невкрита), технічна майстерність (керівниця Олена Олізько).»

Минулого місяця, 23 листопада, вихованці гуртків училища взяли участь в обласному фестивалі японської культури серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області, який проходив в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.Л. Кропивницького. Фестиваль присвячений року Японії в Україні.

Під час святкового концерту «Японське мистецтво на берегах Інгулу», талант декламування вірша у стилі вака «Тобі одній» продемонстрували вихованці літературно-драматичного гуртка «Рідне слово», Руслан Ровко та Анастасія Мацієвська. Більше про діяльність гуртка розповідає його керівниця Наталія Барталевич, викладачка української мови та літератури: «Діти вчаться гарно декламувати вірші. Також ми ставимо вистави на різні теми, як національно-патріотичну тематику, так і з етнографічними елементами. Тобто, привчаємо учнів до культури. Вкінці року влаштовуємо так званий гала-концерт, під час  якого вихованці гуртку демонструють свої напрацювання протягом навчального року. Є дуже талановиті діти, наприклад, Станіслав Фралов, який сам складає вірші, деякі з них увійшли до цьогорічної збірки творів учнів професійно-технічних училищ Кіровоградської області, презентація якої відбулася 15 грудня в м. Кропивницький.»

У концерті також взяв участь хореографічний гурток «Експрес», який виконав танок «Сакура» в японському стилі.  Про діяльність гуртка розповідає його керівниця Юлія Саламаха: «Влітку наш колектив був нагороджений Дипломом І-го ступеню за виконання хореографічної композиції «Сакура» у фестивалі серед творчих колективів професійно-технічних навчальних закладів області «Вишневе розмаїття». Учасникам колективу, звичайно, більше подобається виконувати сучасні танці, але, наприклад, вони із задоволенням вивчали японський танок. Більше того, брали активну участь у створенні образів: читали в Інтернеті як саме має виглядати японський костюм тощо.»

Хореографічний гурток «Експрес» складається з двох груп, кожна по 15 учнів, і хлопців лише на дві людини менше, ніж дівчаток. Гурток існує вже два роки, активно бере участь в різних заходах як рівня училища, так і області. Колектив запрошували до участі у фестивалі в Києві, але, нажаль, для цього колектив не має можливості.

Попереду на учнів чекає новорічний вогник і кожна група має приготувати номер. Юлія Саламаха, крім керівниці хореографічного гуртка, є майстром виробничого навчання, в її групі 29 хлопців, які усі, без винятку, виявили бажання взяти участь у виступі і виконати танок. Тобто, навіть хлопці із задоволення танцюють і з нетерпінням чекають на репетиції.

Лише одне питання прозвучало від них і воно стосувалося стиля виконання. У нас дуже активні діти, – говорить Юлія Олександрівна, - наприклад, на святковий концерт з нагоди 8 Березня, хлопці вивчили новий танок, і виконували його в спідницях.

Крім учасників хореографічного та літературно-драматичного гуртків, у святковому концерті, присвяченому року Японії в Україні, брали участі вихованці вокального гуртка «Колинонька», керівник Віталій Зеленський, який також є викладачем правил технічної експлуатації та будови пасажирського вагона.

У вихованців вокального гуртка є перемоги навіть на всеукраїнському рівні, про  це розповідає Віталій Миколайович: «У м. Луцьк відбувався Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс пісні й танцю національних меншин «Україна – мій дім», в якому Дар’я Яришева отримала перше місце в номінації «Вокал» за виконання пісні Джамали "1944", з якою артистка перемогла на пісенному конкурсі «Євробачення 2016». Також у березні 2018 року будемо брати участь у Всеукраїнському літературно-музичному фестивалі «Розстріляна молодість». Крім виступів на конкурсах обласного та всеукраїнського рівня, виступаємо на різних міських заходах. Наприклад, нещодавно учасницю нашого гуртку запрошували виступати на грі «Що? Де? Коли?». 

У наступному матеріалімова піде про діяльність спортивних гуртків.

Наталка Хандусенко

 

 

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges