Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

Той, хто робить найсмачніше вино у Знам’янці

10.01.2018

Юрій Гончаренко  вже чотири роки поспіль дивує свою родину та друзів незвичайним смаком  домашнього вина. Цього року винороб став переможцем міського конкурсу  «Найкращі вина Знам’янки».  Знам’янчанин разом зі своєю дружиною мають незвичайне хобі: вирощують виноград та роблять вино.

Як саме вони почали цим займатися, нашому виданню розповів Юрій Гончаренко:

  • Як Ви розпочали таке незвичайне хобі?
  • Мені 71 рік і я вже на заслуженому відпочинку. Дуже давно моїм заняттям для душі було вирощування винограду та усілякої городини. Особливо, окрім винограду,  вдається ще вирощувати персики. До виноробства прийшов завдяки своїй дружині.  Я захоплююся вирощуванням лише одного виду винограда – столового. Зараз у моєму винограднику налічується цієї культури вже 86 сортів.  Чотири роки тому моя по життю друга половинка подала ідею того, що ми можемо робити вино. Ось так і розпочали свої експерименти.
  • Що саме зацікавило Вас у виноробстві?
  • Вже декілька років поспіль я відвідую засідання клубу виноградарів «Сонячна грона». Під час наших зустрічей я дізнався багато всього цікавого, у тому числі і те, як зробити якісне та по-особливому смачне вино. У своїй родині ми виготовляємо його близько десяти літрів на рік, і зрідка  воно залишається на багаторічну витримку. Здебільшого пригощаємо рідних та друзів, і вже до нового врожаю винограду не залишається цього напою.  Робити вино – це ще не сам процес. Скажу так, що для того, щоб виготовити напій, треба спочатку зібрати якісний та по-особливому наповнений сонцем та вологою врожай.  Якщо  виноградар має якісну сировину, то  з неї потім будь-який кінцевий продукт буде смачний.
  • Розкажіть про нюанси виготовлення Вашого вина?
  • Це довготривалий процес, який починається із придбання чубука винограду і до зрізання особливої кількості грон для вина. Потім виготовляється сік, і за відповідним рецептом витримується певний  період у світлому, темному, теплому, холодному місцях. Для того, щоб отримати незвичайний смак,  треба знати пропорцію соку, цукру та інших інгредієнтів.  Взагалі, якщо чесно, то  у вирощування винограду та приготування вина  треба вкласти душу та гарний настрій, тоді  напій стане особливим.

Справді, вино Юрія Гончаренка має трохи терпкий кисло-солодкий смак. Особливим є і колір напою – сонячно-пурпуровий. Вмілий виноградар та винороб вкладає душу у свій продукт і по праву носить звання найкращого винороба.

Ольга Полякова

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges