Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

Знам’янський районний парламент дітей – все як у справжній раді

6.02.2018

У Знам’янському районному парламенті дітей все як у справжній раді: є голова, заступник, а робота парламенту відбувається у комісіях, яких сім (комісія захисту прав дитини та допомоги в проблемних  ситуаціях, мандатна  комісія, комісія культури та дозвілля, загальної та додаткової освіти, комісія екології, спорту та здорового способу життя, виборча, яка працює на момент виборів, комісія інформації). До складу парламенту входить 47 членів, які є представниками 13 загальноосвітніх  шкіл району. Депутати  дитячого парламенту балотуються на трирічний термін, переважно це діти 8-9 класів.

Також робота дитячого парламенту відбувається за планом, за його реалізацію відповідає певна профільна комісія, в залежності від напрямків роботи. Наприклад, за висвітлювання діяльності парламенту в соцмережі відповідає комісія інформації, за проведення всіляких конкурсів, заходів та свят – комісія культури та дозвілля. План роботи зазвичай складається на основі передвиборчих програм, які діти презентують під час виборчої сесії.

Методист  з виховної роботи Знам’янського районного Центру дитячої та юнацької творчості  Олена Єніна, з вересня 2016 року є координатором районного парламенту дітей.

  • Олено Миколаївно, які проекти в рамках парламентської програми були втілені в життя протягом минулого року?
  • Протягом 2017-го року дитячий парламент виконав три проекти: «Батьківщина починається з тебе», «Найтанцювальніша школа району» та «Пам’ятати, щоб жити». Ідея першого проекту, «Батьківщина починається з тебе», полягала в тому, щоб учні кожної школи району приготували презентацію про один об’єкт культурно-історичної спадщини свого села. На основі цих презентацій буде виготовлена інтерактивна карта пам’ятників та визначних місць нашого району, яку презентують наші парламентарі у березні на сесії Кіровоградського обласного парламенту дітей. Другий проект був творчий, конкурс «Найтанцювальніша школа району», в рамках якого в червні 2017 року в Дмитрівському сільському будинку культури колективи шкіл району презентували хореографічні номери. Третій проект «Пам’ятати, щоб жити» - це виготовлення відеороликів за темами: «Герої навколо нас», «Ветеран живе поруч», «Афганська війна очима дітей», «Ліквідатори аварій на ЧАЕС» та «Учасники АТО нашого села». Найкращі п’ять проектів районних парламентів області були відібрані для представлення на сесії обласного парламенту дітей, серед них був і проект наших парламентарів.

Знам’янський районний парламент дітей увійшов у шістку найкращих парламентів області, за що був нагороджений Дипломом управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості та Кіровоградського обласного парламенту дітей за вагомий внесок у розвиток громадянського руху в області, плідну взаємодію з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування й вагомі досягнення в діяльності Кіровоградського  обласного парламенту дітей.

У  2018 році  юні парламентарі будуть працювати над проектом «Я маю право!», в рамках якого запланована низка заходів: конкурси малюнків «Мої права» та соціальних відеороликів на тему захисту прав дитини, тренінги «Я знаю свої права та обов’язки», флеш-моб, присвячений правам дитини. Один проект за цьогорічним планом вже виконаний – до Дня Соборності України провели акцію «Ланцюг єднання», участь в якій взяли школи району.

Ірина Бачковська, учениця 10 класу філії «Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів» опорного навчального закладу «Богданівська ЗШ І-ІІІ ст.  ім. І.Г.Ткаченка», представляє наш районний парламент у Кіровоградському обласному парламенті дітей та є головою комісії культури та дозвілля.

Не дивлячись на відстань між населеними пунктами та містом, члени районного дитячого парламенту активно беруть участь у справах парламенту, втілюють його завдання на рівні своїх шкіл, мають високі досягнення навіть на рівні області та прагнуть до розвитку як особистого, так і своєї громади.

Наталка Хандусенко

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges