komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Люди

Світлини знам’янчанина Олега Рубана: фотомистецтво і філософія життя

16.11.2022

Як багато місця в нашому житті займає фото кожен вирішує самостійно: для одного це  дописи у мережах і власні фото протягом цілого дня, дехто полюбляє світлини, як мистецтво і з повсякденних знімків робить шедеври. У соціальних мережах знам’янчани часто зустрічають  дописи з фото авторства Олега Рубана. Вони отримують десятки коментарів та відгуків.  В інтерв’ю для видання Кomora.info  фотохудожник розповів про свої світлини,  зміст, який вкладає у свої роботи, власну філософію життя і сприйняття подій сьогодення.

 • Олеже, Ваші фото схожі на картини, вони ніби випромінюють енергетику, кожного разу нову і різну. Як Ви знаходите свій кадр і скільки зусиль докладаєте, щоб він став таким яскравим, багатоплановим, іноді фантастичним?

 

 • Так, вірно підмічено, кругом енергія. Я вірю в те, що у світі все має енергетику. Але, кожна людина вкладає свою.

 І, якщо вже про філософію, то переконаний, що  у кожної людини має бути неприйняття темного зла, , до будь-кого чи будь-чого, створеного Богом. Зараз, у час війни, це складно зрозуміти, а ще складніше прийняти і жити з таким світовідчуттям. Добро може бути з кулаками. Втім, як би це дивно не звучало, я спробую пояснити: якщо ти маєш претензії, постійно звинувачуєш, а тим більше ненавидиш, проявляєш чорну агресію, то обов’язково отримаєш це назад стократно і збільшиш армію Пітьми.  Тому, чим більше в нас балансу, гармонії, віри у прекрасне майбутнє,  тим менше сил у зла, скоріше наступить мир. Якщо таке сприйняття перекласти на світ навколо,  то я бажаю сам бачити, бачу і передаю у фото природу, пейзажі міста, гарними, неповторними, чаруючими, загадковими.  І тут ще раз слід пояснити звідки це все. Я дуже багато подорожую околицями нашого міста велосипедом, часто  маю пробіжки. Завжди разом зі мною мобільний телефон і моя уважність – так і виникають кадри. Вони звичайні, іноді навіть сірих відтінків, але в моїй голові та за допомогою сучасних програм – стають справді картинами.

Будь-який кадр може виникнути як випадково – це не планується ніяк спеціально.

 

 • Як зараз, у такий важкий час війни в країні і  стресу  у багатьох людей, Ви зберігаєте  власний баланс? Це відображається на творчості?

 

 • За місяць до загострення подій у лютому 2022 року, особливо на початку війни  у  мене був дуже важкий емоційний стан. Але, на третій день російської агресії, я побачив сон про перемогу, наше 20 місто, святкове, світле небо і цвіт вишні, гудки тепловозів. Після цього відбулося повне переключення власного сприйняття подій, відношення до них. Я внутрішньо налаштувався  на процес оновлення, побудови іншого майбутнього для України. Я хочу передавати це і через мої фото, показувати красу та силу духу України, що відроджується і радію, коли це вдається. Сила рідної землі, природи, предків стоїть за нами! Знаю,  ми переможемо!

Якось  перебирав свій старий фотоархів, серед яких сотні ніби невиразних знімків. Я подивився на них зовсім іншими очима. Побачив їх іншими, защемило у серці і відчув  дух України. Я почав обробляти ці фото, робити інші. У своїй діяльності прагну, щоб наші люди ще більше любили рідний край, бачили і помічали,  як у нас гарно і яка багато і красива земля. Тому на кожному фото – краєвиди нашої батьківщини! У нас є дуже гарні місця, щоразу я відкриваю нові і нові куточки і пейзажі. Водоспади Троянки, скелі у Калинівці, палац у Ясинуватці – все це так близько до нас, на відстані доїзду велосипедом і кожної пори року там можна побачити красу природи.

У  цьому теж є своя філософія: у природі все гармонійно, спокійно і має чіткі закони розвитку, буяння чи навпаки осіннього згасання. Коли це все бачиш - дуже заспокоює. Нам треба навести лад в головах, тоді все буде в реальності, війна живиться нашим негативом, страхом, депресією.

 

 • Як Ви працюєте над фото: від моменту виникнення до готового результату?

 

Іноді у мене виникають образи у голові і  я шукаю, де його реалізувати. Я маю багато неопублікованих фото, знаю, що вони в моїй згадці ще переглядатимуться, це, мабуть, професійне, коли бажаєш  якнайбільше зробити світлин. Але, ставлюсь до фото,  як до мистецтва, я ніби малюю картини, багато працюю над ними у програмах. Якісь предмети взагалі витираю, щось мені заважає, а щось навпаки роблю виразним і яскравим. Іноді це триває годинами, зроблю до десяти варіантів, шукаю емоцію.

 • Хто Ваш перший глядач готових фото?
 • Немає першого глядача, є всі глядачі разом у мережах фейсбук. Мені приємно ділитись власним баченням світу, тож можете сприймати це чи ні, на власний розсуд людей. Але, я люблю читати коментарі, цікаво кому відгукується, особливо, коли люди пишуть свої думки. Особливо надихають дописи людей, яким світлини допомогли відновити рівновагу, покращили настрій, навіяли приємні спогади, викликали гарні емоції, мрії, спонукали звернутися до природи, відчути силу духу України. Така собі світлинотерапія.

 • Є кадри, які Ви очікуєте? Не встигли цього року чи сезону?
 • Цілком вірно підмічено. Так, я планую зйомки, наприклад, не прогавити і зробити фото, коли цвіте акація, кружляє жовте листя чи що інше. Але, життя наскільки динамічне та швидкозмінне, природа рухлива, кожної секунди неповторна, що неможливо встигнути за всім і інколи хочеться сказати: «Мить, зупинись!» І клацнувши затвором фотоапарату, залишити світу згадку про єдину неповторну мить.
 • Щиро бажаю Вам мати багато таких кадрів від яких перехоплює подих!

 

Спілкувалась Оксана Войчишина

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
 • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges