komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Люди

Благодійний проєкт «Сміливі»: волонтери Знам’янської громади у світлинах

17.04.2023

Наприкінці лютого 2023-го року у Знам’янці був оголошений набір молоді до майстерні від фотографа Володимира Ковтуновича (ГО «Нове покоління»), цей проєкт отримав назву «Сміливі», бо має за мету створити фото багатьох волонтерів громади.

Майже місячне теоретичне навчання, фотосети, ранкові і вранішні виїзди на зйомки, створення світлин з близько 60 волонтерів – це все про проєкт «Сміливі». Його автор - Володимир Ковтунович – зазвичай небагатослівний, розповідає про свій проєкт скромно і без пафосу.

 

Фото першої зустрічі проекту "Сміливі"

Фото - керівник проєкту "Сміливі" Володимир Ковтунович

- Зараз 14 молодих хлопців і дівчат нашого міста оволоділи майстерністю фото під моїм керівництвом, це була нелегка робота, бо на старті зареєструвалось 48 осіб. Учні вчили, як технічно працювати з фотоапаратом, як створювати портрети, брати інтерв’ю з волонтерами та обробляти власні фото, - ділиться Володимир. - Я вдячний ГО «We World», які в рамках волонтерської діяльності допомагали і допомагають нам в організаційних питаннях. Всіх підлітків я запитував – чому Ви сюди прийшли, і що саме Вам цікаво? Протягом реалізації проєкту кожен знайшов свою відповідь на це запитання. Ми виходимо на фінішну пряму, і 20 квітня о 15:00 годині у просторі громадської організації «Нове покоління» (вул. Переможців, 41) всі охочі можуть побачити результат нашої великої спільної роботи і задуму.


 

Мета проєкту – навчити дітей фотографуванню, але велику роль відіграла і комунікація: вміння поспілкуватись з людиною перед фото, розпитати про неї та побудувати діалог. Володимир Ковтунович зауважив, що для багатьох виконання саме цієї частини проєкту був справжній стрес навіть для тих, хто пройшов все теоретичне навчання.

 Фото зустрічей з волонтерами учасників проєкту "Сміливі"

 


- Волонтерів ми шукали через мережі, окремих нам рекомендували, більшість з них не відмовлялись і відповідали на всі питання, погоджувались на зустрічі та фотосети, - ділиться Володимир Ковтунович, - я хочу одразу пояснити, що якщо є ті, до кого ми не додзвонились чи не помітили їх діяльність – не ображайтесь, це не навмисно. Ми намагались зустрітись з усіма, але за певних обставин це могло не трапитись. Насправді ми побачили багато вражаючих історій про те, які завзяті, сміливі, чуйні наші знам’янські волонтери, їхню роботу, їхні портрети. Це варте уваги, особливо в такий важкий час.


 

Героями проєкту «Сміливі» стали дуже різні люди: зовсім юні волонтери, які виготовляють окопні свічки у Петровому, літня пара з міста Лиман, яка від перших тижнів плете сітки у міському волонтерському центрі, капелани та настоятелі міських храмів, ті, хто лагодить машини для ЗСУ, і ті, хто щодень збирає посилки. Не будемо відкривати завісу інтриги проєкту «Сміливі», виконано дуже багато кропіткої роботи.


- Я дуже задоволений цим проєктом, одне слово – класно, - підсумовує Володимир Ковтунович, - наші учні дуже вправно виконали завдання, кожен має свій погляд, і це прекрасно. Хотілося б, щоб було ще більше спілкування з нашими волонтерами. Пригадую чимало курйозів, коли діти не знали, як налаштувати волонтерів і казали: «Станьте і подумайте про свій день народження» або «Подивіться серйозно…». Це додавало настрою у роботі. У всіх наших фінальних фото буде видно кожну людини, не можливо не помітити їх погляди. Виявилось досить складним завданням надрукувати фото такими, як є електронні оригінали світлин. Я замовив уже три тести у трьох різних типографіях. Зараз чекаємо на фінальний друк. Ми хочемо, щоб наш проєкт жив далі, мав свого глядача, є наміри розміщати виставку в різних містах.


  Своїми враженнями від участі у проєкті поділились і юні фотомайстри. Марія Скороход відзначила, що від першого дня навчання захопилася фото, у перші дні боялась тримати фотоапарат у руках, а коли почалися фотосети з волонтерами – стало ще цікавіше.

На фото  - волонтерка Людмила Бабич та учасниця проєкту "Сміливі" Марія Скороход

 


- Дякую за спільні фото з волонтеркою Людмилою Бабич, - мені було легко і приємно з нею працювати і фотографувати, - додає Марія Скороход.- Я б із задоволенням пройшла цей проєкт ще раз від самого початку.

 


 

 

На фото учасники проєкту "Сміливі"

 Імена дітей випускників проєкту «Сміливі»: Марія Лебідь, Інна Лісяна, Олександр Войчишин, Дмитро Губкін, Євген Білий, Катерина Духова, Артем Понамар, Аліна Гонтарь, Софія Халявинська, Анна Домбровська, Марія Скороход, Богдан Олещенко, Марія Ємченко, Катерина Шаповал.

 Спілкувалась Оксана Войчишина

 Фото – Володимира Ковтуновича та учасників проєкту "Сміливі"

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges