komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Люди

Тривожні маркери: коли варто звернутися до психолога

23.05.2023

За соціологічними опитуваннями, понад 90% опитаних українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а понад 50% – перебувають в зоні ризику розвитку труднощів, повʼязаних з психічним здоровʼям. 

Крім того, рівень споживання антидепресантів у 2022 році значно зріс, а на безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн грн. Це дані аудиту ресурсів системи надання послуг у сфері психічного здоров’я, проведеного у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Тож піклування про психічне здоров’я нині має бути на часі для кожного з нас. Дбати про своє психічне здоровʼя так само важливо, як і про фізичне здоровʼя. І, якщо є питання до власного психічного стану або до стану близьких, важливо задуматися про звернення до спеціаліста. 

Яна Українська, завідувачка сектору з охорони психічного здоровʼя департаменту медичних послуг МОЗ України, розказала, де і як можна отримати психологічні послуги в Україні. А також  про тривожні симптоми.

Отже, варто приділити більше уваги власному психічному здоровʼю та, можливо, звернутися до спеціаліста, якщо:

ваш психічний стан позначається на повсякденному житті;

буденні речі, які раніше завжди виходили легко, тепер викликають складнощі;

переживаєте велику кризу у житті, яка виводить з рівноваги ваше психічне здоров’я;

виникають труднощі в навчанні, спілкуванні в сімʼї, з колегами, оточенням.

Психічний стан впливає на фізичне здоровʼя та загалом на кожну зі сфер нашого життя. Все, що ми робимо, думаємо чи говоримо, кожна з наших дій та емоцій напряму залежить від того, в якому психічному стані ми перебуваємо. 

І чим раніше людина отримає кваліфіковану допомогу – тим більша ймовірність, що вона зможе впоратися зі своїм станом. Тож будьте уважними до свого психічного стану, а також до стану навколишніх, проявляйте емпатію. 

Не варто думати, що це неважливо або сподіватися, що «саме минеться». Адже легше запобігти розвитку серйозних розладів, ніж потім долати їх. 

 

Довідка: Всеукраїнська програма ментального здоровʼя створюється за ініціативою першої леді Олени Зеленської і має просту життєву назву «Ти як?». Поінформованість про психічне здоров’я, надання підтримки людям, які страждають від проблем, та їхнім близьким, робота над доступністю послуг із підтримки психічного здоров’я – усе це невіддільна частина комплексної роботи, розпочатої в нашій країні.

Джерело - https://moz.gov.ua/

Також читайте: МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО БЛИЗЬКА ЛЮДИНА ЗНИКЛА БЕЗВІСТИ

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges