$2000 за рішення ВЛК: на Кіровоградщині викрито посадовця, який “допомагав” уникнути служби на передовій
23.03.2026
За процесуального керівництва прокурорів Кіровоградської обласної прокуратури викрито та затримано голову позаштатної військово-лікарської комісії при одному з територіальних центрів комплектування області за одержання неправомірної вигоди.
Як встановлено під час досудового розслідування, посадовець, який також працює лікарем у медичному закладі, використовуючи свої повноваження, вимагав від військовозобов’язаного 2000 доларів США. За ці кошти обіцяв забезпечити прийняття “потрібного” рішення військово-лікарською комісією — щодо придатності до служби виключно в тилових підрозділах, що фактично дозволяло уникнути направлення до зони бойових дій.
20 березня правоохоронці затримали його одразу після отримання обумовленої суми неправомірної вигоди.
Наразі посадовцю повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Судом обрано запобіжний захід — тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 120 прожиткових мінімумів.
Дії посадовця кваліфіковано за ч. 3 ст. 369-2 КК України — одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Джерело - https://kir.gp.gov.ua/
Також читайте:
Офіційна зайнятість: переваги, тенденції, результати роз’яснювальної роботи
Коментарі
- Коментарі не знайдено

Увійти щоб залишити коментар
Залишити коментар як гість