komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

"Удар по кишені": готується закон про штрафи за доступ до заборонених російських соцмереж

31.05.2017

 Українські провайдери продовжують блокувати доступ до заборонених російським соцмережах і інтернет-ресурсів. Але в Україні 5 тис. провайдерів і всіх проконтролювати просто неможливо. 

Права і обов’язки провайдерів регулюються законом про телекомунікації. Відповідна ст. 40 закону не передбачає ні відповідальності, ні штрафів за доступ до забороненого контенту. Водночас закон дає право Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації, встановлювати штрафи для провайдерів. Чим вона 17 травня наступного дня після набуття чинності президентського указу, власне кажучи, і скористалася. Статті 145 та 148-2 Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАПП) передбачають відповідальність провайдерів за порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом. За це провайдерів можуть оштрафувати на 1700-5100 грн. За порушення порядку та умов надання послуг зв’язку в мережах загального користування – штраф від 850 до 1700 грн.

Однак припинити діяльність недобросовісних провайдерів можна лише за рішенням суду. Більш того, за словами нардепів, навіть якщо закон про телекомунікації та КУпАПП і дає Нацкомісії право штрафувати тих, що провинилися провайдерів, це легко можна оскаржити в суді. Прямої відповідальності за доступ до забороненого контенту відповідна ст. 40 закону про телекомунікації та КУпАПП не передбачають.

Як заявив директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко, нардеп від НФ Антон Геращенко працює над таким законопроектом. У БПП також обіцяли підключитися до роботи. Поки парламентарії не розкривають подробиць своїх напрацювань. Але неофіційно натякають, що повинно йтися про штрафи на порядок вище від діючих.

“Штрафи повинні починатися від 10 тис грн мінімум, а то і більше, – каже “Сегодня” один з українських високопоставлених чиновників. – Але також ми повинні подумати про поправки в закону про авторське право і новий комплексний закон, який би дозволив посилити боротьбу з хакерами. Після історії з втручанням Росії у американські вибори, постійних російських атак на сайти держструктур (особливо Міноборони, РНБО тощо), в умовах війни ми повинні вжити відповідних заходів”.

 Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом ввів в дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” щодо низки російських компаній. Рішенням РНБО пропонується на три роки заблокувати активи російських сайтів “Одноклассники”, “ВКонтакте”, “Мейл.ру” і “Яндекс”, і заборонити українським інтернет-провайдерам доступ до вказаних ресурсів.

http://www.uarp.org

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges