Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД В УКРАЇНІ: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?

19.06.2017

Згідно із зобов’язаннями, які взяла Україна перед  МВФ, наша держава має утворити низку судів, в межах судової реформи. На сьогоднішній день вона вже триває, як бачимо  створено спеціальні ради з підбору суддів та введено деякі реформаторскі зміни. Ще одним нововведенням до судової реформи має стати створення антикорупційного суду.

Довідково: Вищий антикорупційний суд буде судом першої інстанції у справах, підслідних Національному антикорупційному бюро України. Крім того, йому нададуть повноваження узагальнювати судову практику. Палата слідчих суддів не братиме участь у розгляді справ по суті, а здійснюватиме повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. Апеляційна палата переглядатиме в апеляційному порядку ухвали цього суду. При цьому судді апеляційної палати не братимуть участі у кримінальному провадженні як суд першої інстанції. Велика палата Верховного Суду переглядатиме рішення Вищого антикорупційного суду, що набрали законної сили, у касаційному порядку.

Законопроект, який регламентує створення такого суду, на сьогоднішній день знаходиться зареєстрованим на розгляді Верховної ради вже декілька місяців, проте, його досі не прийняли. Разом з тим,  представники  ЄС в Україні зазначили, що міжнародні експерти вже підготували свої пропозиції для законопроекту та допомагають українській владі в розробці цього документа. Зазначається, що особливу увагу експерти приділили взаємодії нового суду з існуючою судовою системою та процедурі відбору суддів.

Крім того, Відповідно до взятих Україною зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом, Верховна Рада повинна ухвалити закон про створення Антикорупційного суду до середини червня 2017 року.

Тож, чи буде в Україні створена нова модернізована ланка боротьби з корупцією – питання декількох тижнів.

Ольга Полякова

За матеріалами http://ua.racurs.ua, http://tuipravo.info

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges